| Madixxxdjdjd a întrebat:

Hei va rog frumos sa ma ajutati acum 5luni de zile am avut primul contact sexual(neprotejat) si de atunci am avut tot felul de simptome am facut mii de teste si toate au iesit negativ am facut teste si la doctor si sunt negative dar de circa 2sapt ceva mi se zbate in burta si mi se mareste burta si mi sa si intarit nu stiu ce sa mai fac simt ca o iau razna plang intr-una zii de zii va rog ajuta ti ma crying((

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Draga mea, se presupune ca efectuarea zecilor de teste cu rezultat negativ sa te convinga ca nu e vorba de o sarcina. Ele au acuratete ridicata daca sunt respectate instructiunile de utilizare. Daca am inteles eu bine ai fost si la doctor. Nu ti a facut nici o ecografie intravaginala sau abdominala? Imposibil ca o sarcina dupa 5-6 satamani de la conceptie sa nu fie detectata. Se observa clar ca uterul cat si cervixul isi modifica forma obisnuita, iar in mucoasa uterina se vede clar sacul gestational cu micul embrion implantat caruia incepe sa i bata inimioara dupa sase saptamani de sarcina. E posibil sa ti fii indus tu simptomele acestea specifice sarcinii din cauza stresului si temerii permanente ca ai ramas gravida. Cert e ca te chinuie rau indoielile astea prin care esti nevoita sa treci zilnic. Eu zic sa ti iei inima in dinti si sa mergi sa faci un ecograf abdominal si scapi odata pentru totdeauna de stresul asta care te darama emotional. E cel mai indicat. Ai grija de tine, draga mea si nu ti mai face rau singura! Numai bine

| Madixxxdjdjd explică (pentru HazelEyes77):

Multumesc frumos am vrut sa fac asta dar eu locuiesc in Londra si i-am spus doamnei doctor daca poate sa imi faca o ecografie si a spus ca nu poate pentru ca testul este negativ.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Madixxxdjdjd):

Comportamentul respectivei d-ne medic ginecolog, este absolut logic si rational, fiindca efectuarea unei consultatii ginecologice si a unei ecografii (probabil destul de scumpe) in situatia/cazul tau ar fi absolut INUTILA si lipsite de sens sau utilitate. Doamna medic s-a demonstrat profesionalismul si ''umanitatea'' prin faptul ca a refuzat sa-si ''manjeasca'' mainile cu niste bani insisiti pe nedrept. Merita Felicitari!

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Testul de sarcina se efectueaza cu unicul scop si anume cel de a determina DACA EXISTA in urina o anumita substanta chimica care in acest caz este reprezentat de HORMOMUL de sarcina hCG. Acest HORMON de sarcina, hCG este produs NUMAI/DOAR de catre o sarcina care este INSTALATA IN UTER, iar cantitatea minima de hormon hCG care poate fi DETECTATA/DETEMINATA prin REACTIA dintre aceasta cu REACTIVUL existent in tester se realizeaza dupa trecerea a minim 21 de zile fata de data de intretinere a ultimului contact sexual. Rezultatele tuturor testelor effectuate a fost mereu NEGATIV dintr-un motiv cat se poate de simplu : in urina testate NU EXISTA HORMONUL hCG si in consecinta reactivul din tester NU a avut cu ce sa intre in reactie si rezultatul a fost mereu NEGATIV. Reiese in mod clar si absolut sigur faptul ca in urina si sangele tau fiindca NU EXISTA acest hormon de sarcina hCG pe baza testelor effectuate. De asemenea datorita faptului ca hormonal de sarcina hCG poate fi produs NUMAI/DOAR de catre o sarcina implantata in uter, dar a rezultat ca lipseste cu desavarsire, se poate afirma fara teama de a gresi ca in mod absolut sigur adica in proportie de 100% este IMPOSIBIL sa existe chiar si o sarcina cu totul ipotetica. Restul este rodul paranoiei instalate la nivel mintal. Multa sanatate!

| Madixxxdjdjd explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc frumos, dar nu stiu cum sa imi mai conving mintea si corpul ca nu sunt insarcinata, sfaturi?

| 2EXA a răspuns:

Iti vine menstruatia?

| Madixxxdjdjd explică (pentru 2EXA):

Da dar nu imi vine cum trebuie cantitate foarte mica

| ychigo a răspuns:

Mai mergi odata la un control si incearca sa fi mai relaxata.

| Madixxxdjdjd explică (pentru ychigo):

Am mers deja de 2 ori

| Brigi1998 a răspuns:

Poate de la atâta stres începi tu să îți imaginezi asta, dacă ai făcut atâtea teste și acasă, și la medic și au ieșit negative, nu ai cum să fii gravidă