| Sweet111 a întrebat:

Hei va rog HELP aici! Funda si vot tot ce vreti. Vreau raspuns.multe.si sincere! Eu am un prieten pe care il iubesc dar nu e chiar genul de baiat care imi trebuie asta mi-au spus si parintii mei! Are note joase la scoala. si cam vb. multe prostii si nu prea pare sa fie tare romantic! Chiar si acum de dragobete nu neam intilnit si nici nu mi-a facut nici un cadou avem vreo 2 luni de cand ne intalnim si el invata la alta scoala si citeodata vine numai vinerea pina duminika acasa. Iar sora mea e mai mare decit mine cu un an si are un prieten SSuuuuPPeeRR. E foarte destept invata ft.bine si are multe talente si karacterul e ft. bun.si se pare sa se iubesc ft. mult asta mi-au spus chiar si ei! Si de dragobete i-a facut cel mai tare cadou si cea mai super surpriza din lume_( sora are 15 si el 17).
Iar acum problema:
. Cred ca nu am noroc in dragoste deloc! crying
Si nu stiu ce sa fac sa continui sa ma intilnesk cu prietenul ala ameu mai departe sau nu? Sau sa ma mai intilnesk si sa vad daca tot o sa fie asa sa renunt la el! dar mai am o problema:Chiar de sa ma despart de el nu stiu cum sa fac asta si cum sa-i zic caci ma tem sa nu ma vorbeaska pe la tot satul dupa asta. dati-mi va rog sfaturi Numai va rog Din suflet!
Si inca ceva ce oare fac eu gresit de am asa noroc? Oare m-am grabit cind i-am raspuns ca vreau sa ma intilnesc cu el? Si nu trebuia sa-i raspund asta. Evident vroiam si eu sa ma mai laud ca toti ceilanti ca ma intilnesk si eu insfirsit. kaci nu prea am noroc in dragoste mi se pare crying dar si sora mea e mai frumoasa decit mine evident (.
Deci: Am nevoie de sfaturile voastre cit mai multe. Va rogg. crying
Vreau sa iau o decizie corekta si sa o iau pe calea cea dreapta! Ms mult thinking kiss

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,alegerea e a ta,acum ca e bine sau rau ca te-ai bagat cu el,nu cred ca trebuie sa regreti,timpul nu il poti intoarce. Daca tu consideri ca il iubesti,esti fericita si crezi ca relatia are rost sa continue,atunci continua,ajuta-l tu sa se schimbe,sa isi schimbe comportamentul; dar,daca crezi ca nu ti-e bine cu el si din cate observ, esti confuza, inseamna ca lucrurile ar trebui schimbate.Decide-te daca il vrei sau nu... daca vrei sa te desparti de el,spune-i frumos in fata fara minciuni si alte chestii,pur si simplu propune-i sa ramaneti amici si e mai bine sa fi sincera.
Pana la urma va accepta realitatea si daca tu nu te simti bine alaturi de el si nu iti convine felul cum se manifesta,mai bine lasa-l si cauta sa iti faci alt prieten, decat sa fi trista si sa suferi, mai bine renunta.

| Crisu a răspuns:

Buna! Nu ti se poate oferi totul pe tava, aceasta decizie numai tu o poti lua. Se pare ca nu prea mai esti convinsa de "relatia" ta cu acel baiat. Daca nu sti ce sa faci, ia o pauza si gandeste-te. Lasa-i ocazia sa-si vada de viata lui daca tu esti nehotarata. Dupa ceea ce ai spus, vad ca te deranjeaza defectele lui, asa ca... asta nu e iubire. Cand iubesti, uiti de defecte si vezi doar calitatile.

| Adorable a răspuns:

Nu este vorba ca nu ai noroc in dragoste, Corina!
Urmeaza-ti inima si pune piciorul in prag atunci cand simti ca este nevoie.
Dupa parerea mea si numai a mea, baiatul acela nu este demn de tine. Va desparte distanta, nu s-a gandit la tine de Dragobete si caracterul sau cam lasa de dorit.
Consider ca ar fi mai bine sa va despartiti, iar tu sa iti vezi de viata ta, sa privesti inainte pana cand va aparea baiatul perfect pentru tine.

| DAC a răspuns:

Pai se pare ca nu il iubesti asa mult daca te intereseaza partea materiala si te cam supara ca sora ta are un prieten mai "placut", sa ii zic asa.Eu cred ca daca iubesti o persoana, o accepti asa cum este, dar din cate inteleg este vorba de 2 luni, ai rabdare, poate observa si el ca nu e asa "dragastos".
Daca tu consideri ca nu este ok pentru ca nu invata si are note mici la scoala, atunci las-o balta! Nu iti convine, pune punct, dar sa stii ca partea sa interioara conteaza intr-o relatie, nu nivelul de cunostinte.E bun, mai conteaza si ala, dar nu in principal. Sper sa gasesti tu o metoda, noi nu prea putem sa iti zicem ce sa faci, nu stim noi ce vrea sufletul tau. Oricum, sper sa rezolvi!
Bafta!

| lime_3980 a răspuns:

Eu zic ca nu conteaza atat de mult cum invata la scoala, ca doar nu-l iei de sot, dar foarte important e insa cum ti se pare tie, cum se comporta cu tine.
Daca nu esti multumita nu are rost sa faci un compromis doar de dragul relatiei. Raspunsul e de fapt inauntrul tau nu la noi.

| ăăăă a răspuns:

Buna.si eu am aceeasi problema .
Il iubesc foarte mult si el pe mine ( vorbim in timpul orelor prin intermediul telefonului laughing)
azi ,25.02.2011 , am implinit o luna big grinbig grin .dar nici el nu este romantic ( de ziua indragostitilor nu m-a imbratisat ,nimic nimic,dar de dragobete nu a putut sa-mi deaa pentru ca era bolnav sad ).dar pe mine nu ma deranjeaza ca nu este romantic big grin.eu il iubesc , si asta e tot ce conteaza big grin.si sunt convinsa ca si el ma place big hug !

acum sa revenim la problema ta :
1. .se intelege ca tu chiar il placi muult >big grin

| ăăăă a răspuns:

1..se intelege ca tu chiar il placi muult >big grin

| roddd a răspuns:

Du-te si taie internetul din sat!