| forever_8273 a întrebat:

Hei. Voi cand vorbiti la telefon cu prietenul/prietena, cam cat vorbiti(la timp ma refer)? Daca va intreba:si altceva?, ce ziceti? Eu zic:mai nimiclaughing. Chiar nu stiu ce sa-i mai spun. Ceva idei...pls.Funda.

3 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Daca nu stii ce sa mai zici lasa-l pe ea/las-o pe ea sa vorbeasca mai mult si mai zi si tu ceva din cand in cand.Trebuie sa fii cat mai naturala sa fii tu si sa vorbesti chiar ce iti trece prin cap in momentul acela. big grin
Bafta! :*

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Putem vorbi si doar 3 minute/ zi chiar si cand nu ne vedem, sau putem sta si 2 ore la telefon fara sa ne plictisim. Ia aminte ca nu exista ceva prescris, stai sa vorbesti cat vrei si, mai ales, cat timp ai!
Cand te intreaba: si altceva? ii poti povesti pur si simplu ceva amuzant de la scoala, sau cat de ''nenorocita'' e profa ca ti-a dat 5 in loc de 7, deci absolut orice...

| Piticuuu a răspuns:

Poi...Nu prea stiu cati ani ai... Da intr-o relatie serioasa prietenii gasesc ce sa vorbeasca. Tinand cont de ce te intreaba nu cred ca e una serioasa.Eu una vb de toate pe mess la telefon parca nu mai sunt aceeasi. Dar sa revenim la tine. Poi daca l-ai intrebat deja de trei ori ce face, Nul mai intreba inca o datalaughing. Spune-i ce ai facut la scoala/ liceu unde oi fi, dar sa fie o faza amuzanta sa rada. intreaba-l daca el a avut parte de amuzament.Incearca sa gasesti lucruri noi, Nu uita baietii se plictisesc repedelaughing funda?batting eyelashes