| Dilaila667 a întrebat:

Hei.Vreau sa va ce un sfat. Am o relatie cu un baiat de o luna si ceva, el imi era cel mai bun prieten, dar ne-am indragsotit unul de altul. In tot acest timp eu nu am vrut sa-l sarut pentru ca nu stiu sa sarut (am 17 ani sad ), iar el stie si imi e sa nu rada de mine dupa..Eu i-am zis ca stiu pentru ca m-a intrebat asta de mai multe ori. Vreau sa ma despart de el din cauza asta.Ce ar trebui sa fac?

7 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Daca ati fost prieteni buni, ti-a devenit iubit, asta inseamna ca prietenia dispare? Daca atunci cand iti era prieten ii spuneai orice, eu zic ca ii poti spune si acum.
Fii sincera cu el si nu distruge relatia din cauza asta. Intr-o relatie e nevoie de sinceritate in primul rand, altfel nu merge.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti dusa cu pluta. Pai daca nu inveti cu el cu cine crezi ca inveti sa saruti? cu bunica? Nimeni nu s-a nascut invatat stai tu linistita. Daca il lasi pe asta ce faci si cu urmatorii? o sa ii lasi pe toti ca esti prea incapatanata sa inveti sa saruti? sa stii ca videourile de pe youtune sunt doar pentru incompetenti, nu te ajuta cu nimic un video. Inveti in timp real, vorba aia laughing, exersant cat mai mult. daca ii vezi pe altii cum fac, nu inveti nimic

| FemeiaPisică a răspuns (pentru anonim_4396):

În sfârşit, un răspuns inteligent! A găsit un motiv stupid ca să se despartă de ''gagiul'' ei şi nu ştie cum. Mă mir cum asta se agită atâta că nu ştie să îşi lipească gura de gura altuia. Mereu când îmi cumpăr ceva de mâncare, mă duc în parc să mănânc. Nici nu mă aşez bine pe bancă şi văd nişte adolescenţi de 13-14 ani care stau în centrul parcului şi se ling pur şi simplu în public, că de sărutat nici vorbă. Îşi bagă limbile în nas şi se muşcă de gât ca să îţi lase ''amprenda iubirii''. Îmi vine să arunc cu pietre după ei, sincer.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FemeiaPisică):

"A găsit un motiv stupid ca să se despartă de ''gagiul'' ei şi nu ştie cum." as fi vrut sa vad totusi despartirea asta ca de fel o fata zice ca e baiatul de vina dar aici ar fi fost " te las ca nu vreau sa invat sa sarut " laughing.

". Îşi bagă limbile în nas şi se muşcă de gât ca să îţi lase ''amprenda iubirii''" eu le numesc spalaturi bucale. m-am saturat cate specimene de toate varstele am vazut. dar lasa, daca ii faci nesimtit esti facut incuiat sau comunist. nu are nici o legatura una cu alta, dar cum mai zic la cineva acum cateva minute, la iq-urile lor de maimuta nu ma astept sa inteleaga cuvintele alea.

Răspuns utilizator avertizat
| Dilaila667 explică:

I-am zis ca stiu sa sarut..cum as putea acum sa vin si sa.i zic 'Stii..defapt te.am mintit si nu stiu."?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dilaila667):

Ii spui ca ai mintit pentru simplul fapt ca iti era rusine ca nu stii inca sa saruti. crede-ma ca nu se va supara sa fie primul care iti saruta buzele, asta e clar laughing