| anonim_4396 a întrebat:

Hei,

Zilele trecute veneam cu o nelamurire fata de comportamentul unei fete cu mine. Astazi, am ajuns intr-o etapa cam dura pentru mine. Pe scurt, undeva prin luna aprilie s-a despartit de prietenul ei cu care era de 3 luni, am aparut eu, a trait cu mine o "aventura" pe care ea nu o numeste asa in care nimeni nu stia ca suntem impreuna. de ziua mea am fost plecati all day doar noi, fara ca nimeni sa stie ceva si de o saptamana jumate` mi-a zis ca vrea sa "ramanem amici" pentru ca e in sesiune, o sa fie acasa, ea stand aici la camin si ca nu are timp de relatie momentan si ca asa e mai bine, cel putin 2-3 saptamani. Cum o interpretati voi? Daca pana acum imi spunea ca are sentimente pentru mine si chiar ma iubeste, brusc sa-mi dea o lovitura atat de grea?! Eu "m-am aruncat cu totul" si am pus sentimente in relatia cu ea si acum din pacate cam sufar, cat sa nu realizeze cineva dar o fac. Sunt momente in care ma gandesc la ea si devin brusc trist, suparat. O vad pe chat online si ma enervez. O bag in seama, schimbam 3-4 vorbe in calitate "de amici" si atat. Sfatuiti-ma voi ce sa fac. Multumesc.

PS: Am incercat sa fiu perfect cu ea; ii luam flori la 3-4 zile, ieseam in fiecare seara, stateam pana tarziu, ne plimbam cu masina, o ascultam in fiecare problema si dilema, o ajutam cu absolut orice imi spunea, indiferent de ora sau grad de dificultate, o imprumutam cu bani cand simteam ca are nevoie si are "temeri". Poate asta am si gresit, am incercat sa fiu prea bun?! A zis sa lasam lucrurile sa vina de la sine, ca vom vedea ce e de facut.

3 răspunsuri:
| 6Anonim9 a răspuns:

Te cam foloseste. Din cate ai scris tu, imi pare ca ai fost "umarul pe care poate sa planga". Intreab-i clar ce are de gand, nu are rost sa ramai asa din cauza ei. Daca spune ca nu mai intentioneaza sa fie cea dinainte cu tine, las-o balta si cauta-ti o alta fata, dar de data asta nu mai fi atat de "bun", ca risti sa se indragosteasca de darurile primite, nu de tine. Succes!

| alexandrumarcu32 a răspuns (pentru 6Anonim9):

Nu stie ce are de gand. Vrea sa "lase lucrurile sa vina de la sine". Daca nu o bag eu in seama, ea nici gand nu mai da mesaje. Cu doua saptamani inainte spunea ca ma adora, ca sunt "jumatatea ei perfecta", "ca sunt cel mai bun"...numai vorbe mari. S-a cam jucat prea mult cu creierul meu...si cu sufletul

| 6Anonim9 a răspuns (pentru alexandrumarcu32):

Imi pare rau sa "aud" asta... Exact asa am patit si eu, pana cand m-am enervat si i-am spus ca ma enerveaza sa astept ca un prost pentru ca ea e nehotarata. Daca incepi ceva, du-o pana la capat! Asa ca i-am spus sa-mi spuna ce intentii are, ca de "prietene" is satul, niciun baiat nu are nevoie de "prietene bune". Mie mi-a spus ca am putea sa ramanem "amici". Cand i-am prezentat toate cate a facut, cate subiecte romantice si sensibile a deschis, mi-a zis ca "asa e ea, mai ciudata". Daca iti spune ca nu stie ce sa faca, e clar. De la "te ador" la "iarasi ma deranjeaza prostul asta"... E cam multa "nehotarare".