| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema, in dragoste.Sa va explic:
- imi place de un baiat din scoala, nu doar mie, mai multor fete, ceea ce e foarte ingrozitor pentru minelaughing
- este un baiat mai figurant, este tupeist, amuzant, uneori serios, alteori copilaros. stiu si baieti care il invidiaza pentru modul in care arata
- a fost cu prietena mea cea mai buna 1 luna, vorbeam cu el, eram ok. (asta s-a intamplat inainte de vacanta de vara). Nu imi placea de el atunci, parea un copil, efectivv. Acum, il vad zi de zi si pe zi ce trece e mai dragutt, mi-a cerut odata prietenia (dupa ce a fost cu prietena mea, insa, cum am spus, mi se parea un copil si am refuzat). Sincer, s-a maturizattt foarte mult si nu imi pot da seama cum.
- acum, ne salutam, cateodata ne mai tachinam, mai radem bla bla... si uite asa am ajuns sa ma indragostesc de el. Stiu sigur ca ii plac fetele figurante (nu pot spune ca nu sunt, pentru ca, mi se reproseaza des ca am figuri), nici grase nici slabe (eu sunt un pic mai grasuta, nu foarte) si il intereseaza cele care il refuza (a vrut odata sa ma ia in brate si i-am spus "nici sa nu indraznesti:*") dupa care doar ma saluta, atathappy
- nu imi sta in fire sa las toti baietii sa ma pupe, imbratiseze si asa mai departe... dar, mi-a spus ca ii place de o fata (o prietena mai veche, cu care ma inteleg ok, dar mi se pare foarte mica de statura si deformata, el care era lesinat dupa foto- modele) Nu stiu ce sa mai fac, sincer. Ajutor, funda+vot!
Respectul meu celui care ma scoate din acest dubiu. Multumesc anticipat!:*

3 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Uite ce zic eu -Voi va potriviti, aveti acelasi caracter si deh ca baiat e oki sa fie mai copliaros, asa suntem toti :-p.Se poate maturiza daca area alaturi o persoana care sa ai arate ce trebuie sa faca pentru a fi mai matur. Ideea e ca tie iti place de el si daca si el e atras de tine e foarte oki.

| Rallu112CrazyKidd a răspuns:

Vorbeste cu el..si spune-i asa: "Mai stii cand mi-ai cerut prietenia si nu am vrut...a..parerea mea s-a schimbat". Incearca sa-i spui ca iti place de el..Nu trebuie sa ti in tine :* Astepta raspunsul lui si..vei vedea ce e de facut..Chiar daca esti un pic mai grasuta cu ai spus tu..nu cred ca asta este un defect. Si fetele cat si baietii se indragostesc mai usor de persoanele cu care rad, glumesc, se plimba etc. Incearca sa-i spui ca ai sentimente pentru el

| Grazielle a răspuns:

Eu zic ca e momentul ca tu sa-l lasi cu gura cascata devenind mai apropiata fata de el, sa-l imbratisezi lung dar si sa-l faci gelos, adica cand vezi ca se uita sa vorbesti cu un alt baiat happy incearca, mie cel putin imi iese de fiecare data laughing succes big grin