| Awkesna a întrebat:

Heii happy, am pus pata pe un coleg de clasa, de cand mi-a spus ca sunt draguta, saptamana trecuta pe mes, in fiecare zi la scoala imi face ochi dulci : imi face cu ochiul sau zambeste de fiecare data cand intorc privirea spre el, cum ar trebui sa reactionez in privinta asta? Si as vrea sa fie ceva mai mult intre mine si el, dar nu stiu cum sa-l iau, sa flirtez cu el >:"

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Momentan nu trebuie decat sa faci ceea ce face si el: ii faci cu ochiul si ii zambesti. Si astepti.

| Azµre a răspuns:

Înseamnă că te simpatizează, poate chiar să te placă, ce să faci, păi să vorbești cu el mai mult, și să ieșiți afară amândoi. Dacă el te place te va scoate afară cu siguranță.
Baftă!

| stark47 a răspuns:

Continua sa i zambesti! incearca sa faci "pasi micutzi" spre el.cat sa l faci sa inteleaga ca si u esti interesata.sau poti fi u cea care sal intrebe direct.relatiile intr o sala de calasa de obicei sunt o idee proasta, asa ca ai grija

| SoloPC a răspuns:

Zambestei si tu!

| llljk a răspuns:

Apropie-te mai mult de el, încearcă să îl abordezi in pauze cu diferite subiecte, povestiţi, oferăi din snaks sau sucul tau, ciupeştel. Băieţilor le place asta, nu doar ei să se bage în seamă.

Dacă îi place de tine şi vă înţelegeti bine cu siguranţă îti va cere şi prietenia.

| Clau11RTZXShp a răspuns:

Pai ai putea sa te duci la el si sa il intrebi cv de genul,, vrei sa vorbim despre asta sau era doar un simplu compliment" nush...eu asa am facut o data... funda? happy