| sweetlady99 a întrebat:

Heii! am si eu o intrebare...este un baiat la noii in scoaala, cu care am avut in trecut o relatie, si era parca un vis >8-. Si apoii m-a parasit, [nu stiam de ce] si nu a vrut sa imi zica, dar am aflat ca de aia ptk a iubit o colega de'amea, dar aia oricum, nu voia sa se combine cu el. El acum se tot da la mine, si incearca sa ma sarute, eii bine, eu inca nu am incetat sa il iubesc de atunci, dar mi-e frica sa nu vrea doar sa isi bata joc de mine... ce imi propuneti? puppy dog eyes Fundoiii cat Kinaa ♥ Mersii :*

Răspuns Câştigător
| stini a răspuns:

Eu zic ca ar mai merita inca o sansa, daca tot insista asa de mult insa mai intai sa vb cu el adica vorbeste sh tu cateva zile cu el la telofon apropiativa din ce in ce mai mult si incerca intr-un fel sa se faca iar sa se indragosteasca de tine iarasi de tine sau
tot asa incearca sa te apropi de el sa vb seara la tell sa te apropi din ce in ce mai mult de el si vezi sh tu daca s-a schimbat sau se poarta la fel, daca nu da nici un semn nu are nici un rost sa te bagi din nou cu el pentru ca doar o sa-si bata joc de relatie
ai grija ce faci:*

5 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

Iti propun sa nu mai intinzi coarda prea mult cu el. Poate iar vrea doar o relatie scurta. Ii poti spune ca nu mai puteti fi impreuna, dar puteti ramane prieteni. Mai bine cauta pe altcineva. Iti trebuie un tip care sa te iubeasca, sa te inteleaga si sa-ti fie alaturi si la bine si la greu. Sau mai poti astepta cativa ani. Deocamdata ai scoala si trebuie sa inveti pentru a-ti gasi un rost in viata. In fine, alegerea e a ta. Sper ca te-am ajutat!

| sweetlady99 explică (pentru adorciocolata):

Mersii, daa, dar faza e ca eu inca il iubesc foarte tare puppy dog eyes... de aceea mi-e greu. sad

| DreamingAboutYou a răspuns (pentru sweetlady99):

Sigur ca o sa gasesti pe cineva pe care o sa-l iubesti si mai tare..., succes

| adu96 a răspuns (pentru sweetlady99):

Hmm...bunahappy! uite...si eu trec printr-o poveste asemanatoare ca tine! incearca sa fii putin indiferenta fata de el,si eu tin la baiatul care m-a lasat pentru alta. si incerc bla bla sa-l fac sa se intoarca la mine desi lumea-mi spune ca e dobitoc ca a facut asta ma rog asta e mai complicat ca sa-ti spun asa, chiar daca va fi mai greu incearca sa-l faci sa-si dea seama ca ceea ce a facut nu a fost un lucru chiar bun, ma intelegi? fii indiferenta un timp.se va intoarce la tine, dar ai rabdare deocamdata tu cauta-ti de lucru, iesi cu fetele la un suc in oras zambeste probabil va fi greu ca si eu incerc sa fac acelasi lucru. fa ceva ce te-ar putea face sa uiti o vreme de el. sper ca te-am ajutathappy

| kpopfanatic a răspuns:

Bai copila! tu la 12 ani 'ai mai avut IN TRECUT o relatie'? Doamne fereste! Pai eu la varsta ta imi vedeam de carte mama, nu de baieti! Pune mana si invata sa nu ajungi cumva cu burta la gura din cauza acestei 'iubiri'winking.