| tvd3 a întrebat:

Heii.buna tuturor!kiss Am 2 mici probleme sa spun asa...Mi-a placut de un baiat cu 2 ani mai mare..am fost prieteni...dar el s-a combinat cu cea mai buna prietena a mea..si ea ..cand a vorbit la inceput cu el a spus ca nu m-ar da niciodata pentru un baiat insa a facut-o.E oarecum normal ce s-a intamplat..sa spui asa.(odata ce el nu ma placea).,insa consider ca ea nu ar fi trebuit sa faca lucrul acesta daca imi era o prietena adevarata, deoarece stia ca tin la el destul de mult.Voi ce credeti? Astept parerile voastre.

2.Am un amic care ..are prietena.Ne cunoastem de vreo 6-7 luni si in acest timp relatia noastra a trecut prin diferite momente.De exemplu la un moment dat imi spunea ca poate avea prietena insa ii poate place si de altcineva(aici se referea la mine),vorbea foarte dragut,era "cald".In ultimul timp insa relatia s-a schimbat complet.Abia daca mai vorbim.El spune ca se comporta asa pentru ca nu vrea sa aiba probleme cu prietena,lucru ce mi se pare normal,insa si cand vorbea altfel era cu aceea fata. Poate am facut eu vreo greseala insa el spune ca nu e asa.Si aseara.m-a intrebat daca vreau sa ne intalnim si sa imi arate ca nu e nimic si ca nu are nimic cu mine insa dupa o ora a spus ca nu vrea sa se certe cu prietena lui pentru asta(e a doua oara cand m-a intrebat daca vreau sa ne intalnim insa apoi s-a razgandit).Nu simt nimic pentru el, dar as vrea sa fim buni prieteni..sa iesim sa vorbim mai mult, ptc e u baiat de treaba.Voi ce credeti? Si ce ziceti sa fac?
Dau funda:*. Multumesc celor care mi-au citit intrebarea!

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Intr-o economie de piata, totul e normal.

| Azµre a răspuns:

Ieși cu el fiți amici, mare scofală!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1) Daca prietena ta a facut asa ceva inseamna ca nu da 2 bani pe prietenia voastra. daca a facut asa ceva inseamna ca nu este si nu va fi niciodata prietena ta adevarata!

2) Din ceia ce mi-ai spus eu cred ca tine foarte mult la tine si incearca sa stearga sentimentele pentru tine. lasa-l putin sa isi puna ordine in ganduri.
Acest lucru mi s-a intamplat si mie, iar el s-a comportat exact la fel si dupa cateva saptamani am fost iar prietenihappy:*big grin Funda :devil?

| Sorinacio a răspuns:

In primul rand daca esti tu prietena ei adevarata, poate ar trebui sa pui binele ei inaintea binelui tau.