| anonim_4396 a întrebat:

Heii buunaaa :*. Am şi eu nevoie de nişte statusuri de nepăsare, de indiferenţă. >: Băiatul la care ţineam, s. a combinat cu una.hee hee pff. Mulţumesc >big grin

Răspuns Câştigător
| LadyDy01 a răspuns:

M-am saturat sa am inima franta ...de azi inainte,voi face lucrurile cum le fac baietii. amagesc si parasesc... [winking]

Dragule Ai Vrajeala Proasta Si e Pacat. Fiindca Nu Sar In Bratzele Oricarui Baiat. Nu Sunt O Sfanta Da` Nici O Vagaboanta. Imi Plac
Baietzii Care Se Poarta Bine Cu o Fata!"

Spun ca nu te mai iubesc, mint! Inca esti in sufletul meu, simt!

Poate nu sunt la fel de frumoasa ca ea. poate nu stiu sa fac ce face ea... dar ce fac EU stii doar tu...ce face EA stie tot cartieru`

Prefer sa ma descurc cu ce am…prefer sa nu tac.prefer sa nu las.prefer sa sper in continuare.prefer sa cred ca dupa nori mereu urmeaza soare...[:-J]"

Adolescenta, visare.Euforie, nepasare.Perioada asta e plina de culoare! Orgoliu, esec, dezamagire!

Adolescenta, visare.Euforie, nepasare.Perioada asta e plina de culoare! Orgoliu, esec, dezamagire! Lacrimi, ultima iubire.Si`n acelasi timp clipe de fericire!

Vreau sa stii ca de azi.Devin indiferenta.Devin mult mai rea.Devin fata perfecta...

Ocaziile nu sunt niciodata pierdute! Altcineva le va lua pe cele pe care tu le-ai ratat!

Este o prostie sa renunti la visele tale, doar pentru ca unul nu s-a implinit...[love struck]

3 răspunsuri:
| LadyDy01 a răspuns:

Viata merge înainte ce a fost a fost. Nu te poti abtine si nu îl poti uita, îl iertai mereu chiar daca îti gresea.

De`ai putea sa vii o clipa, sa ma vezi atat as vrea...si sa te convingi iubire, ce`a ramas in urma ta!

Stelutza ce-am ales-o cand tu erai cu mine[:X]O mai privesc si acum in nOptile senine...Doar ea poate sa spuna cat de dor imi este de noi...Te rog intoarce-te inapoi!

Nu uita si adu-ti aminte...Cand in telefonul' ala blestemat ti-am zis ultimele cuvinte...

Si te iubesc m`ai tare ca oricine! Pacat ca tu nu ai ochi si pentru mine...

Nu mai rad nici la glume, pe bune! Am impresia ca sunt singura pe lume!

Imi Lipseste bucuria din Suflet care o Aveam. Cand ma Gandeam la Tine.

Nu mai sunt ca la-nceput si asta ma doare cel mai mult.

| LadyDy01 a răspuns:

Mz pentru fundita daca mai vrei statusuri lsami un id si mai iti trimit

| Andr3EaD3Ea a răspuns:

Cred că ar fi timpul să-ţi ofer puţin timp din timpul meu.

Dacă nu era cu mine il inşela cu mine.

Purced din copilarie in copilarie.

M-am născut sa fac fite nu să le suport.

Ce dea fite aveţi. Numai statusuri fitoase.

Brb sunt la cură de beţie.

Sts noi.

Nu lăsa şcoala să-ţi afecteze educaţia. anti-şcoală

Dacă mâine nu mai sunt pe mess înseamnă că am câştigat la loto

Invisible to everyone

Te dai scumpă dar eu te ştiu de când erai la reduceri

Plec să duc gunoiul, te las undeva?

Vă bat la foc normal

Dorm

Pac pac…m-ai inteles

Şi ar fi timpul să îţi ofer puţin timp din timpul meu
Categorie: statusuri noi(211) Statusuri noi25. 01, 2008

Statusuri diverse
Plecat cu gândul…la un coupe…motor mare… fără CD şi fără difuzoare…s-auzi cum urcă-n ture…prea tare…visează în continuare…speranţa nu moare…

Viata e un joc de cacao în care nu poţi folosi coade!

Domină ca să nu fii dominat!

Ca să întelegi că eşti prost trebuie totuşi să-ţi meargă mintea…

E greu să nu faci nimic… nu ştii niciodată când termini...

Punctul G la femei se găseşte la sfârşitul cuvântului SHOPPING!

Ochii care nu se văd se uită la fundul femeii tale…

Când ai suflet RĂU în tine atunci eşti privit mai BINE!

Nu voi fi un om obişnuit, pentru că am dreptul să fiu extraordinar…

Pentru mentalitatea de căcat, spun: Suck my cock! Crezi că dacă eşti bogat când te caci miroase-a LiLiac?!?!?

Viitorul e trecutul la prezent….dar trecutul rămâne trecut căci prezentul ştii sigur că va schimba un viitor care a fost deja…

Răzbunarea cea mai cruntă este când duşmanul tău e silit să recunoască că TU eşti mai bun şi el e mai rău!

NU mai suferiţi de FIŢE!

Un cerc de prieteni nu se face cu compasul…

Nu sunt rea, sunt smecherită şi ştiu să mă fac iubită, hai să facem o încercare, să vedem care pe care…

Nu există gânduri rele doar idei ieşite din comun la f el cum nu există nici un gând bun pe care să v-il spun…

Prea mulţi proşti pentru o ţara aşa de mică…

Nu există nu-mi place să beau… beau fără să-mi placă!

Nu există minciuni doar adevăr fără dovezi…

Nu există ceva mai rău decât cazare pe viaţă…

Visele nu ţi le dau, nu mi le poţi lua, să visez e lumea mea…

Smeel`s like weekend…

Spuneţi că nu mă suportaţi dar vă uitaţi la mine de parcă mi-aţi fi fani…

Adevărul care îi face pe oameni liberi este în cea mai mare parte adevărul pe care oamenii n-ar vrea să-l audă…

Stăm la rând? Sau toţi deodată?

Pentru orice femeie dorită de majoritatea bărbaţilor există cel puţin unul deja e plictisit de ea…

Dacă tot ce ai este un ciocan, toate obiectele din jur iţi par cuie…

Secretul succesului este sinceritatea. Odata ce poţi să te prefaci, ai reuşit.

Atâta timp cât nu-ţi pasă unde eşti, nu te poţi rătăci…

Nu ai mai văzut mâncare de când se trăgea cu arcul!

Fiecare iubire are un balcon ca Romeo şi Julieta, pe care mai târziu se întind rufe…

Pe cine nu îl laşi să moară nu te lasă să trăieşti…

Nu-mi mai daţi sfaturi… stiu să greşesc şi singur!

Ce s-ar întâmpla dacă o maşină, care merge cu viteza luminii, ar aprinde farurile?

Pentru fiecare 60 de secunde în care stai supărat, pierzi un minut din viaţa frumoasă pe care nimeni nu ţi-o poate da înapoi… aşa că învaţă şi tu să fii fericit şi să zâmbeşti!

E o altă zi în care mi-am pierdut ideea, moralul e la pământ şi marijuana e cheia…

Lasă timpul să treacă ca să faci treaba să meargă… nu te grăbi… vei reuşi!

Cei care încearcă să îşi înnece necazurile în băutură uită un lucru: necazurile ştiu să înnoate…

Ca să poţi să îţi depăşeşti instinctele, trebuie să ştii să îţi controlezi voinţa!

Parcă vouă nu vă placea când vă luam pe la spate, când vă trăgeam de păr şi vă dadeam palme strigaţi o doamne ce naiba sunteţi doamne…

Cei care te critică nu vor decât să te schimbe… pentru că văd în tine ceea ce ei nu au să fie niciodată!

Nici tu nu te cunoşti, cândva vei fi surprins de tine!

Există bătălii pe care e bine să le ocoleşti…nu de teamă că le-ai putea pierde, ci pentru că ai deveni ridicol câştigându-le!

Când te-ai născut plângeai, iar toti cei din jur râdeau… trăieşte-ţi viaţa în aşa fel încât atunci când o sa vină clipa tu să râzi iar cei ce vor sta în jurul tău să plângă…

Nici de moarte nu am teamă, ştie lumea cum mă cheamă, când acuz şi mă răzbun ştie lumea că-s nebun…

Eşti la fel de binevenit ca şi telefonul care sună în timpul sexului

Bat covoare cu ochiul minţii!

Moderatelly Invisible…

Nu sunt singur în ploaie şi vânt. Am cei mai buni prieteni de pe pământ…

Un nimeni celebru!

Nu-mi stricaţi proasta dispoziţie!

România este o ţară în care pizza vine mai repede decât poliţia!

Numai după invidia altora îţi poţi da seama de propria ta valoare…

Din lipsă de experienţă m-am oprit la atât!

Când îi bate norocul la uşă, leneşul se plânge de… prea mult zgomot!

Am praf în ochi pentru artişti, praf în nas pentru rockerişti, praf de puscă pentru manelişti, te fac praf dacă mai mişti!

Eu sunt bogat, dar nu mă consider fiindcă îmi lipseşte esenţialul…

Dacă vezi pe cineva fără zâmbet……dă-i unul de-al tău…

Primul semn de senilitate este să crezi că le ştii pe toate…

Creierul meu abia aşteaptă să fie pus la muncă!

Diplomaţia este arta de a spune: "Cuţu, cuţu …
până ce apuci să pui mâna pe o piatră…

Dacă ai datorii financiare, cineva este stăpân pe o bucăţica din tine!

O ceartă este o întrecere în care fiecare vrea să aibă primul… ultimul cuvânt!

O vorbă bună poate ţine de cald trei luni de iarnă…

Am 2 femei în viaţă : STEAUA mea şi MUZICA…. trăieşte viaţa ta şi nu a altuia!

Cel cu limba prea ascuţită riscă mereu să-şi taie singur beregata…

Adevarata valoare a unui om este: cât l-ai preţui daca ar pierde tot ceea ce are…

Dacă nu ne pasă de viitor, nici viitorului nu-i va păsa de noi…

Nu-ţi lăsa vorbirea să meargă mai departe decât gândirea!

În orice mare iubire este şi un pic de orbire,
dar în nici una mai multă ca în iubirea de bani…

Psihologul este un tip care-ţi ia o grămadă de bani ca să-ţi pună toate întrebările pe care soţia ţi le pune gratis!

Live for today because yesterdays are over and tomorrows may never come…

Şoferul prudent se uită în ambele sensuri înainte de a trece pe roşu…

Nu contează lungimea baghetei…. ci magia din ea!

Nu poţi schimba trecutul, dar îţi poţi nenoroci un prezent
liniştit îngrijorându-te despre viitor…

Deşi trăim şi luptăm împreună, fiecare moare singur…

Dacă aduni toată viaţa bani de frica sărăciei, ai ajuns deja sclavul ei!

Unii oameni se tem aşa de mult de moarte că nici nu mai apucă să trăiască!

Spune-mi la ce fel de glume râzi, ca să-ţi spun cine eşti!

Adevăratul câştig în viaţă este viaţa, nu banii…

Suntem înclinati să credem nu ceea ce este adevărat,
ci ceea ce ne place…

Un om fără convingeri este un vagabond care merge spre nicăieri…

Senzaţia e unică, doza de risc e mică. Viciul meu implică doar plăcere şi dependenţă psihică…

Azi este prima zi din restul vieţii mele…

Dacă cei ce trăiesc în ţări comuniste ar avea să mănânce cât au de înghiţit,
ar duce-o mult mai bine…

Punctul tare al multor personalităţi este că au ajuns
să-şi cunoască şi să-şi depăşească slăbiciunile…

Nu ştiu care este cheia succesului, dar ştiu precis care este cheia eşecurilor:

încercarea de a face pe placul tuturor…

Trăieşte cu grijă, viaţa n-are "roată de rezervă"

Sfaturi putem da, dar minte nu!

Viaţa-i ca o târfă ce des îţi iese în faţă, ce des îţi trage plasă!

Îmi este călăuză oricine e mai nebun decât mine…

Nu merită niciodată să plângi pentru cineva, iar cine merită nu te va face niciodată să plângi!

Am căutat şi caut căutând…
m-am pomenit din vina mea să plâng.
m-am pomenit greşind…

Cea mai mare răsplată pentru strădaniile unui om
nu este ceea ce câştigă prin munca sa, ci ceea ce devine prin ea!

Cea mai sigură cale spre bucurie este să cauţi să faci o bucurie altuia…

Copiii sunt averea omului sărac…

Nu te compromite… nu te ai decât pe tine!

Oare câţi o să sufere
să cadă din picioare?
să facă remiză
când joc eu un meci mare…
viaţa-i ca 2 zaruri aruncate la întâmplare…
să te ridici, să pleci dintr-o singură aruncare…

Nu ştii ce înseamnă arta de a învinge… să fii fierbinte chiar dacă afară ninge…

Viaţa-i scurtă merită să o traieşti…. confruntă toate greutăţile ce le întâlneşti
e foarte important…. să inveţi cum să trişezi… să nu abandonezi un joc pe care îl pierzi…

Încă un an din viaţă a trecut… am trăit doar cum am vrut!

Fii elegant, nu te vinde pe nimic…

Ceartă-ţi prietenul în ascuns şi laudă-l în public!

Se vede clar pe faţa ta…că mă placi şi că m-ai vrea…ţi-ar da botul târătura…mergi închis şi taci din gură!

Dacă invidia ar produce febră întreaga lume ar fi bolnavă!

Intuiţia este o calitate a femeii care o ajută să-şi contrazică barbatul înainte
ca acesta să apuce să deschidă gura!

Primul semn al unei stări înapoiate, din punct de vedere al culturii,
este intoleranţa. Când cineva crede că numai el are dreptate…

Nimeni nu te poate ţine în inferioritate fără consimţământul tău!

Unii oameni cred greşit că opusul dragostei este ura, când de fapt este
indiferenţa!

Fiecare om mare a învăţat mai întâi că trebuie să asculte, de cine trebuie să asculte şi când trebuie să asculte!

Greşelile copilăreşti nu sunt făcute de regulă de … copii!

Un om trebuie să fie destul de mare să-şi recunoască greşelile,
suficient de destept ca să înveţe din ele şi îndeajuns de tare ca să le îndrepte!

La douăzeci de ani domneşte sentimentul,
la treizeci de ani voinţa, iar la patruzeci, judecata!

Femeile sunt ca medaliile olimpice: trebuie să lupti din greu pentru ele, apoi îţi atârnă de gât o viaţă întreagă!

Trei iezi. cucuiezi. unde-i jointul să fumezi?

Unii oameni vorbesc din experienţă, alţii, din experienţă, nu vorbesc!

Este foarte bine că eşti un om "cu picioarele pe pământ"
Dar nu uita că trebuie să le mai şi mişti!

Idealurile sunt ca stelele: s-ar putea să nu le atingem,
dar ne pot călăuzi în viaţă!

Ca să ajungi mare nu este suficient să fii puternic,
trebuie să mai şi ştii cum să-ţi foloseşti această putere!

Cel mai sigur semn că cineva nu este important
este silinţa cu care îşi dă importanţă…

Nimeni nu creşte dacă îngăduie mereu altora să hotărască în locul lui!

Cine nu iartă distruge puntea pe care trebuie să treacă el însuşi!

Viaţa asta e ca hârtia igienică………. lungă şi folositoare!

De perfecţiune te-ai plictisit…dar imperfectul aduce cu el întodeauna o schimbare înfloritoare…

Înfrângerea nu este decât a celor care o acceptă!

Minţile ilustre discută idei, inteligenţele medii discută evenimente,
iar minţile reduse îi discută pe alţii!

Cel ce scrie, transmite, cel ce vorbeşte comunică,
cel ce gesticulează convinge!

Eşti inteligent dacă nu crezi decât jumătate din ceea ce auzi;
eşti înţelept dacă ştii care jumătate!

Când eşti tânăr, încerci să schimbi toata lumea;
când ai îmbătrânit, vrei să-i schimbi pe cei tineri!

A scăzut bursa la praz…. şi asta numai din cauza unei tranzacţii de căpşuni…

Dacă te uiţi sus vezi cerul, dacă te uiţi jos vezi pământul, dacă te uiţi în spate nu vezi nimic, dar dacă te uiţi în zare vei vedea o armată de succese…

Pace pe pământ şi război în pat…

Dacă barbatul ar fi bun de ceva, femeia nu l-ar înşela…

Când eram mic credeam că faima şi banii mă vor face fericit ……. acum că am crescut. am realizat că aşa este!

I wanted to kill the sexiest person alive, but suicide’s a crime

De urâtă nu-i frumoasă… da-i deşteaptă, proasta dracu’…

Nu face azi ce poţi lăsa pe mâine…

Când doi se ceartă, al treilea… e martor…

Cum îţi aşterni, cum vine altul şi se culcă în locul tău…

A.R.F.E. = Arăt. Realmente. Fermecător. Este?

Decât intelectual, mai bine un amărât de miliardar!

Dacă totul a ieşit bine, înseamnă că ai greşit undeva!

Cel ce sforăie întotdeauna adoarme primul!

Mai bine burtos de la bere decât cocoşat de la muncă!

Cine se scoală de dimineaţă, îi vede pe ceilalţi dormind!

Cine se scoală de dimineaţă doarme mai puţin!

Cine sapă groapa altuia se numeşte gropar!

Decât sărac şi bolnav, mai bine bogat şi sănătos!

Fie pâinea cât de rea, tot mai bun e cozonacul!

Cine râde la urmă, gândeşte mai încet!

Ne naştem goi, uzi şi flămânzi. De abia după aceea lucrurile se înrăutăţesc…

Când o femeie nu vorbeşte să n-o deranjezi pentru nimic în lume!