| MGK a întrebat:

Deci îmi place de un an de vreo 2-3 ani şi nici acum nu i-am spus. Vorbim foarte rar. Mai mult râdem când ne uităm unul la altul, decât să vorbim. Eu chiar îl plac. Şi nu ştiu cum să îi spun asta. Adică eu sunt şi mai ruşinoasă de felul meu.
Cum să îi spun că îl plac? straight face

Răspuns Câştigător
| eu4you a răspuns:

Imi place cand intalnesc oameni cu situatii ca a mea...stii ce am facut eu? Am pus-o pe prietena mea sa ii spuna (dar nu credeam ca o va face), si intr-o zi, ma trezesc ca el intreaba de cine imi place, si ea il ia de o parte si ii spune ca il plac de aproape 6 ani, si incepe sa ii spuna totul in detaliu.Dap, am fost putin cam suparata pentru ca m-a evitat toata ziua aia.Dar, asta nu e important acum.Important este ca nu trebuie sa faci aceeasi greseala ca mine.Nu ii spune nimic.Lasa-l sa iti spuna el primul.Nu trebuie sa mai mergem noi la ei! Trebuie sa inteleaga ca ei sunt masculii si ca macar atat ar trebui sa faca! Stiu ca esti pe jar,si ca deja ti-a ajuns perioada de asteptare, dar, crede-ma, decat sa afle de unde nu trebuie, sau sa ii spui pe vreo retea de socializare (ceea ce e CEA MAI MARE PORCARIE), mai bine sa faca el primul pas atunci cand trebuie.Deci,esentialul este ca baiatul nu trebuie sa afle ca il placi (si chiar ti-o spun din propria experienta). Sper din tot sufletul sa nu ajungi vreodata in situatia mea! So, ai rabdare, ok? Succes!happykiss

| MGK explică (pentru eu4you):

Am răbdare, acum că mi-ai spus că e greşit să îi spun că îl plac. Merci :*

5 răspunsuri:
| elyfel a răspuns:

Baiatul trebuie sa spuna, nu fata. daca nu-ti zice nimic inseamna ca nu-l intereseaza de tine

| MGK explică (pentru elyfel):

Păi faza e că ne cam facem ochi dulci la şcoală. thinking

| chocco1995 a răspuns:

In niciun caz pe mess sau pe facebook, spune-i in fata cea ce simti, si sunt sigura ca si el simte la fel

| MyihaDoolcica a răspuns:

Buna! Si eu am aceeasi problema numai ca stie ca il plac si el ma place dar la mine problema e ca nu vrea sa fie cu mine ca zice ca suntem mici. Spune-i pe internet pe messenger sau pe facebook. Succes.