| anonim_4396 a întrebat:

Heii.E putin mai complicata treaba si am nevoie urgent de un sfat bun. faza e ca acum 4 luni am fost cu un baiat,pe care nu il placeam deloc dar el ma iubea mult pe mine,iar apoi m-am desparit de el,dupa care acesta a suferit mult. dupa ce ne-am desparit m-a intrebat de peste N ori daca mai vreau sa fiu cu el eu spanandu-i *NU* de fiecare datastraight face acum,in prezent sunt cu altu care tot asa,ma iubeste mult dar chestia e ca nu prea stie sa se comporte cu fetele si e mai mic decat mine.straight face in fine, chestia e ca prin indiferenta celuilalt baiat, de care v-am spus ca am stat cu el acum 4 luni,m-a facut sa ma indragostesc mult de elstraight face as vrea sa ma despart de actualul dar nu stiu cum,deorece nu vreau sa ii pierd prietenia,si cu fostul sa ma impac,dar nu stiu daca o sa mai vrea sa fie cu mine deorece l-am facut sa sufere multsad va rog, dati-mi si mie un sfat bun, ofer funda:*

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

In primul rand mai incearca sa-ti mai pui inca odata ordine in ganduri si daca pentru actualul nu simti nimic cred ca ar trebui sa-l lasi in pace,ii spui ca nu simti nimic pentru el desi ti-ai dori asta pentru ca este un baiat minunat,dar ti-ai dori ca sa ramaneti prieteni pe viitor!
Dupa incerci sa vorbesti cu fostul sa-ti ceri scuze ca ti-ai batut joc de el,ca nu ai stiut sa-l iubesti, dar ti-a dat o lectie si acum vrei sa-i mai dai o sansa, lui, tie si relatiei voastre!
Daca chiar te-a iubit asa de mult, nu cred ca te-a scos din inima lui asa de repede! tu incearca oricum nu ai nimic de pierdut!

4 răspunsuri:
| Hieer a răspuns:

Heyy
Pai ..fi directa, doar asa poti sa rezolvi totul o data. Nu te mai ''lalai''laughing atat...Baiatul de care vrei sa te desparti, sigur o sa inteleaga ca nu mai merge, si ca vrei sa ramai amica cu el. Iar baiatul cu care vrei sa fi din nou impreuna, daca intr-adevar te-a iubit, si daca a tinut la tine...o sa accepta sa fi din nou cu el.

| vladutzaM a răspuns:

Poate e nevoie de timp pentru ati demonstra ca te iubeste si o sa invete sa se comporte normal, ideea este ca e mai mic si o sa inteleaga mai tirziu, nu se stie daca fostul va mai dori sa te mai vada.mai bine mai ofera-i o sansa, explica-i ca nu procedeaza corect...

| MegaProXtreMm a răspuns (pentru vladutzaM):

Da,dar faza nu e ca se comporta urat, ci imatur.Mi se adreseaza cu *ma, ba* imi zice *te-n p..matii,sugi o ceapa* etcrolling on the floor)) adica nah, totusi nu mi se pare tocmai okay.iar cand il sun imi zice *da ma* raised eyebrows.

| vladutzaM a răspuns (pentru MegaProXtreMm):

In cazul acesta cred ca nu te merita...