| simplekid1905 a întrebat:

Heii happy. Ma intalnesc cu o fata de ceva vreme iar intr-o seara ne-am sarutat si a fost cu subinteles iar acum ea s`a razgandit zicand ca nu ma cunoaste inca indeajuns si ca ar trebui ca prima data sa fim prieteni buni iar apoi sa ne indragostim reciproc si sa decurgem cativa pasi peste care noi am sarit la inceput. un fel de stand by pentru mine pana cand ea decide ca eu sunt potrivit. ce credeti ca ar trebui sa fac? sa accept propunerea sau sa o las balta? P. S:imi place fata la nebunie big grin.astept raspunsuri. Multumesc anticipat + funda!

Răspuns Câştigător
| Anecherry a răspuns:

Mda, tipic feminin ca sa zic asa, sa stabileasca ea care sunt pasii ce trebuiesc parcursi intr-o relatie. Stupid, si plin de prejudecati. Ce trebuie tu sa faci e sa spui ca ea si sa faci ca tine. Sa folosit de aceasta scuza, ca sa-i zic asa, pentru ca era nesigura pe ea si pe sentimentele ei fata de tine. Tu, fa-o sa fie sigura. Apropiete de ea, si fa-o sa uite de tot ce a spus anterior. Mai pe scurt fa-o sa se indragosteasca de tine. bye

6 răspunsuri:
| candycarrie a răspuns:

Daca o placi asa tare merita sa incerci. Poate fata chiar te place si sincer multe relatii se termina aiurea cand partenerii se cunosc pe parcursul relatiei si raman neplacut impresionati sau pur si simplu se simt straini daca trec peste anumiti pasi la inceput. Oricum sfatul meu este categoric sa ii accepti propunerealove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca accepti are control asupra ta.Nu inteleg cum a facut pasi "inspre"si da inapoi. Mi se pare un "iz"de manipulare. Tu decizi.

| Razvan a răspuns:

Pai de lasat balta oricum nu ai s-o lasi ca doar iti place fata la nebunie. Iar faza cu stand-by-ul nu cred ca are vreo importanta practica.Relatiile merg inainte mereu nu inapoi. N-ai cum sa zici:hai sa o luam pas cu pas cand deja ati sarit peste cativa. Daca va implementa starea de stand-by se va plictisi.Deocamdata respecta-i decizia si urmareste momentul in care se va plictisi de prietenul cel bun si il va vrea pe baiatul cel tandruwhistling

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca zice nu, o sa mai stai cu ea, fiindca iti place la nebunie. daca zice da, s-ar putea sa te saturi tu si sa vrei altceva. ei si? care-i problema? nu-i asa? care cade la lat...cade.

| Dan a răspuns:

Fata asta te incearca, fa si tu un test de iubire cu ea! Noroc!

| BruneTTe a răspuns:

Si ea te place dar vrea sa vada daca tu esti dispus sa-i accepti conditiile. Dupa parerea mea ea vrea sa isi dea seama ce fel de baiat esti [ mai exact ce vrei de fapt de la ea]. iubire sau doar distractie happy
Daca zici ca *iti place la nebunie* accepta propunereatongue