| CristinaCtC a întrebat:

Heii...revin cu o intrebare.
Cred ca am speriat putin baiatul pe care il plac. Faza e ca vara toti prietenii nostri din gasca stiau de relatia mea cu el laughing Epic : noi nici nu eram impreuna...si stiam ca ma place si el stia ca il plac.m-am bazat pe adevar si provocare rolling on the floor si pe intrebarile gen "O placi pe? si el raspundea da". si pe comportamentul lui mai special..Gen aparare, la minjita se baga pe langa mine, chestii de genu'.Mno... apoi i-am zis pe fb ca-mi place de el..si puuff! Numai vorbeste cu mine.O prietena de a mea l-a intrebat de ce numai ia legatura cu mine si el ar fi zis "asa". Apoi, acum 2 seri cred, a intrat si m-a intrebat ce fac si cum e vremea pe afara.Mereu cand vorbim ma intreaba de vreme laughing De ce?! Si. l-am speriat? Cam.ce ar trebui sa fac?
Am uitat sa mentionez ca el e din afara, vine doar in vacante big grin
Funda!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Da,l-ai intimidat complet si distanta dintre voi nu-l ajuta sa-si revina.
O discutie lamuritoare probabil ca va avea loc la vara.
In afara de asta,se pare ca baiatul este foarte bine educat,vremea este primul subiect de discutie conform oricarei reguli de conversatie.
Ascunde in acest fel,intreaga lui jena si timiditate privind incucatura voastra si,in acelasi timp,e un inceput de discutie,de la vreme,puteti trece la muzica,la sport,la filme, la voi!
Ai rabdare si nu fa neaparat publica relatia voastra, se pare ca el stie ce inseamna intimitate si o respecta.
Ceea ce e un semn bun, atat timp cat o respecta, ai toate sansele sa fiti impreuna la vara!

| CristinaCtC explică (pentru greece12):

Si de aia tu meriti sa fii userul anului! happy Merci! Exact de sfatul asta aveam nevoie! happy

| greece12 a răspuns (pentru CristinaCtC):

Nu,nu de aia, dar sfatul stiu ca-i bun!
Cel mai haios compliment care mi l-au facut vreodata!
happy

5 răspunsuri:
| Chamberlin a răspuns:

Intreaba-l personal daca te place.

| helpmetpu a răspuns:

Eu cred ca nu trebuia sa ii pui intrebari "naspa" la adevar si provocare daca il placeai si daca stiai ca si el se place, cred ca l-ai speriat putin.
Cel mai bine e sa iti ceri scuze, si sa tii o relatie cu el prin facebook, mess

| CristinaCtC explică (pentru helpmetpu):

Nu i-am pus eu nicio intrebare.Cativa prieteni din grup l-au intrebat daca-i place de mine si a zis da ..si tot aceiasi prieteni m-au intrebat si pe mine daca imi place de el si am zis da.