| alexandra274 a întrebat:

Heii TPU am 15 ani si mi-am inceput viata sexuala. Aseara am facut dragoste cu prietenul meu pentru prima data, a fost dureros dar placut in acelasi timp. Insa ma ustura foarte tare in zona intima, si nu stiu de ce.
PAreri?

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil ai o infectie genitala (luata de la partenerul tau sau determinata de igiena insuficienta). Grabeste putin prima consultatie ginecologic si du-te in cursul zilei de luni (insotita obligatoriu de un parinte sau un tutore legal, care sa se poata legitima)

| Oana92 a răspuns (pentru Brigaela):

A facut sex aseara, nu e cam devreme sa aiba deja simptome?

| Brigaela a răspuns (pentru Oana92):

Nu, daca a luat, de exemplu, Candida sau blenoragie.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La 15 ani te interesează sexul, frumos!
La școală te mai duci? Printre picături!
Posibil să fie infecție luată pe cale sexuală de la prietenul tău, mergi la ginecologie.
Apropo, ce metodă contraceptivă ai folosit?
Pa, pa.

| Irinami21 a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Mdaaa...foarte tare laughing)) Perfect adevarat! Nu stiu ce se grabesc asa...doar au timp toata viata.

| IloveME a răspuns:

Este normal! o sa ai aceleasi simptome si dureri chiar si atunci cand o faci pentru a 5 oara!
Vagunul tau dispune niste experiente noi!

| mona a răspuns:

Posibil sa te usture din cauza ca nu ai fost destul de excitata, eu zic ca iti va trece in cateva zile, fa bai din sezut cu ceai de musetel iar daca nu trece du-te la ginecolog

| BiuL a răspuns:

Fara suparare, dar la 15 ani tu ai ocupatii d-astea? Mai bine iti vezi de scoala sa nu trezesti pe langa problemele astea cu sanatatea si cu copchil cat esti la liceu...

| neutrino a răspuns:

Placere fara durere nu se poate. Dupa ce mai faci sex de cateva ori va trece durerea si va ramane placerea.

| Azµre a răspuns:

Ce bine îmi pare poate așa vă învățatți minte!
Ori ai luat vrei înfecție, ori datorită lipsei lubrifierii ai crăpat pielea la exterior și acum te ustură!
Oricum ar fi vezi medicul ginecolog! Între timp poți da cu cremă de gălebenele acolo până ajungi la medic!

| Fatamuntilor a răspuns:

ITI spun un singur lucru; anunt-o pe mama ta.Bag seama ca nici macar nu v-ati protejat si nici macar nu ati facut-o pentru prima oara.
De mana cu mama ta sau cu mergeti la doctor pana nu e prea tarziu.Bine ar fi sa fie ce s-a scrii mai sus.Si anunta-l si pe prietenul tau.

| Oana92 a răspuns:

Pentru ca ai fost virgina! Asteapta cateva zile si daca persista usturimea mergi la ginecolog. Si ai grija sa nu faci niciodata fara prezervativ!

| drogh a răspuns:

După partida cu prietenul tău s-a instalat o infecţie genitală (ori luată de la prietenul tău, ori din cauza igienei). Încearcă să te duci la ginecolog pentru a vedea ce ai! Sau, poate să fie din cauză că prietenul tău a fost cam,, dur'' cu tine, ori din cauză că debea ai scăpat de virginitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Ce bătută meritaţi, mama mia, copii fără minte, vai şi amar ce-ţi mai ajunge şi voi, mi-e silă!
Cin' vă pune la 15 ani să faceţi aşe ceva?
Pă voi şcoala chiar nu vă mai preocupă, chiar deloc?
Sunteţi chiar de groază, să mă bată cucu' de nu!
Felicitări, nu am cuvinte pentru voi! BRAVO, sex la 15 ani laughing
Felicitări! Te-ai ales cu o infecţie pe cale sexuală, RAPID la ginecolog, mai stai deja pe gânduri?
Te pup!

| petrumatei938 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce sa mai discutam acum...

| schmoll a răspuns:

Doamne,vino Doamne, sa vezi cea mai ramas din oameni!

| schmoll a răspuns:

Spala-te cu rivanol, si ceai de musetel