| alexandra274 a întrebat:

Heii TPU am 15 ani si mi-am inceput viata sexuala. Aseara am facut dragoste cu prietenul meu pentru prima data, m-a rugat sa ii ofer o noapte de dragoste, ca ma iubeste prea mult si ca ar vrea toata viata sa fim impreuna si mi-a dovedit ca ma iubeste cu adevarat. Oare am facut o greseala? Am inceput prea devreme?

19 răspunsuri:
| Azre a răspuns:

Te-ai stricat singură, ai să vezi mai târziu!

| teociocoiu a răspuns:

Ai facut o mare protie

| BonneLess a răspuns:

Nu trebuie sa te judeci pentru ca ai facut asta. Daca tu ai simtit ca vrei sa o faci si ai avutincredere in iubitul tau nu inseamna ca esti o usuratica sau nu stiu ce altceva, oricum odata si odata tot se intampla. Esti stapana pe viata ta si decat sa iti para rau ca nu ai facut un lucru... mai bine il faci cand te simti sigurpe tine.

| patronladurex a răspuns:

Pai,mie mi se pare normal in ziua de azi.Ori la 15 ori la 18 cam tot aia e.Dar depinde de el cum va proceda in viitor:ori se va lauda pe la prieteni, ori va fi discret in continuare si o veti mai face in secret :*. Spor si aveti grija.

| patronladurex a răspuns:

S

Răspuns utilizator avertizat
| ஜAliSeeஜ a răspuns:

Daca tu ai considerat ca asa trebuie...asa ai facut...stii nimeni nu te obliga sa faci nimic decugetat daca tu nu vrei.Eu zic ca este prea devreme, dar te'ai lasat influientata de el (poate).

| BlackheartQueen a răspuns:

Nu te mai gandi la ce ai facut. Nu regreta nimic. Esti prea mica dar in ziua de azi "se poarta". Dar fii sigura ca nu o sa ramaneti toata viata impreuna.

| MiaAtasiei a răspuns:

Eu cred ca din moment ce ai facut asta nu trebuie sa te mai gandesti daca e bine sau nu ca ai facut o. trebuie sa mergi mai departe altfel intri in depresie si eu stiu am inceput sa mi pun intrebari si apoi ma gandeam tot mai mult la asta si.....se zice ca nu trebuie sa regreti lucrurile care la momentul in care le ai facut le ai considerat cea mai buna alegere

| Foxyyyy a răspuns:

Nu sunt de acord cu inceperea vietii sexuale devreme, dar regretele nu mai au nici un rost. Daca il iubesti si asta ai simtit la momentul respectiv, ca esti intr-adevar pregatita si vrei sa o faci cu el, nu trebuie sa iti para rau mai tarziu daca ai fost fericita la momentul respectiv si daca te face fericita in continuare.

| Nextone a răspuns:

Nu trebuie sa te invinovatesti si nici sa te gandesti daca a fost o greseala sau nu.Asta ai simtit in momentul acesta si bucura-te de asta, asa a fost sa fie. Daca a fost o greseala sau nu o sa vezi cu trecerea timpului si poate chiar o sa inveti ceva din asta.
Nu te mai gandi la asta ca la o gresala.Bafta!

| AnneMarie78 a răspuns:

Ai facut ce-a mai mare prostie, o sa regreti enorm de mult cand vei creste! Daca toti baietii=iubitii tai ar spune asta ce s-ar intampla.thinking

| NeNumibil a răspuns:

Parerea mea este ca ai facut-o prea devreme mai aveai tot timpu sa il satisfaci iar daca te iubea putea sa mai astepte.

| HueyFreeman a răspuns:

Viata aia de iubire de care zicea el are sa se termine pana saptamana viitoare.

| Doηηa a răspuns:

Nu,nu ai făcut nici-o greșeală.
Până la urmă mai devreme sau mai târziu tot se va întâmpla, dacă tu îl iubești cu adevărat este și normal, te înțeleg perfect.
Nu ai de ce să regreți...
Te pup!

| ElFaraone a răspuns:

Esti cat se poate de fraiera!laughing))... daca iti spun si eu ca te iubesc ti`o arzi cu mine?smug...copii prosti!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din punct de vedere al viitorului tau ai facut o mare greseala. Gandeste-te ca nu vei fi niciodata o femeie normala, ci una cu handicap, care va trebui toata viata sa mearga la ginecolog la interval de maxim 6 luni, sa faca tot felul de investigatii scumpe, laborioase si dureroase si ca este foarte probabil sa faci leziuni precanceroasea sau canceroase de col inainte de 40 de ani. Practic va trebui de-acum sa-ti programezi totul in functie de mersul la ginecolog si de ceea ce-ti recomanda acesta sa faci (precum bunicutele cardiace care depinde de medicul lor).

| sasa93 a răspuns:

Nu speriati fata nu e asa grav!

| Alex8595 a răspuns:

Ai luat teapa, ai sa vezi mai tarziu ce greseala ai facut big grin bafta