| Deea8D a întrebat:

Heii tpu..am o relatie la distanta..si ne intalnim doar in vacante..eu il iubesc foarte mult, si el ma iubeste ..sa mai raman cu el?

Dau funda.

Răspuns Câştigător
| December a răspuns:

Pai depinde de tine daca poti sa accepti genu asta de relatie. Nu e placut sa nu poti comunica suficient si sa existe distanta. Eu sunt mai pesimist in ceea ce priveste relatiile la distanta. Dar cine stie poate ai noroc si relatia rezista. Sti cum e...asa pe mess, toata lumea se iubeste. Dar conteaza ceea ce e real si de durata (daca asta iti doresti) happy.

12 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Da si tu cu banul

| SecretColors a răspuns:

Poi asta e decizia ta dar stiu ca relatile de la distanta nu merg deoarece sunteti la distanta si va gasiti foarte greu doar la telefon ce mai vorbiti dar stiu ca cand ai o partener\a trebuie sa fie mereu langa tine.Dar acum depinde de tine eu iti spun ce e mai bine Succeswinking

| ksuper31 a răspuns:

De ce nu?! Dragostea rupe orice ata a distantei! Sper sa va iubiti in continuare si mult succes!

| pastru009 a răspuns:

Nu conteaza unde se afla iubitul tau. Poate sa se afle si in mijlocul oceanului Pacific, daca va iubiti, dragostea va va reuni intr-o zi.

| Cosmin1I a răspuns:

Il iubesti/Te iubeste ..si intrebi daca e sa mai ramai cu el?

| Deea8D explică (pentru Cosmin1I):

E o chestie mai complicata laughing adica faza e ca..nu prea intra pe mess sa vorbim..deci nu vorbim prea des.

| Cosmin1I a răspuns (pentru Deea8D):

Cumva crezi ca te-ar putea insela sau chestii de genul? atat timp cat ai incredere ca nu este in stare de asa ceva nu iti recomand sa te desparti de el ..Si chestia cu vorbitul este doar un obstacol minor ce va trece cu timpul

| Deea8D explică (pentru Cosmin1I):

Nu cred ca ma inseala...dar ma enerveaza ca nu prea intra sa vorbim straight face

| Cosmin1I a răspuns (pentru Deea8D):

Dupa cum ti-am zis ..este un obstacol minor ce va trece ..fiecare se descurca cum poate. poate este ocupat cu scoala/probleme acasa/nu are net ...si asa mai departe.P.S:Nu iti mai lasa id-ul aiurea ca nu stii peste cine dai.

| Deea8D explică (pentru Cosmin1I):

Oke..mersi mult de ajutor happy

| caterinasmile a răspuns:

Eu am o relatie la distanta! Eu aici in Romania iar el in Italia! ne iubim, avem incredree unul in altul, recunosc ca mai exista discutii in contradictoriu. Nu renuntam unul la altul, e singurul care ma face fericita care ma stie pe deplin cu care pot sa vorbesc orice, lucruri pe care nu i le'am spus nici macar unei fete, pentru ca in el am incredere maxima! Am luat hotararea impreuna si nu regret nimic! El e cel mai minunat lucru ce mi s'o putut intempla! Il plac de mica!
Totul este sa existe dragoste, incredere si multa ambitie si mai ales sa nu va luati dupa gura lumii "o relatie la distanta nu merge"...intr'un cuplu sunt doar doi si voi hotarati ce faceti!
Succes! Daca vrei sa mai vorbesti cu mine sa'mi ceri vreun sfat poti sa mai scrii! sunt dispusa sa-ti raspund!
Succesc!

| Cratimă3D a răspuns:

Am citit comentariile.Chiar daca nu intra sa vorbiti, cine stie ce s-o intampla, dar eu zic sa ramaneti impreuna. Dragostea sparge orice distanta! happy