| Andreea99999 a întrebat:

Heii TPU!
Am si eu o foarte mare problema eu și prietenul meu n-am jucat. stiu ca sună prostesc dar chiar asta am făcut... sa va povestesc puțin eram acasă doar noi doi. ne-am dezbrăcat și am început sa ne atingem în zonele intime. la un moment dat ne-am dezbrăcat și a început sa ma atingă cu penisu dar nu m-a atins in zona intimă cu peniul, adică nu mi-la băgat cum s-ar spune. doar ne-am prostit. mentionez ca sunt virgina. problema mea este ca asta s-a intamplat în luna lui septembrie în luna lui octombrie mi-a venit menstruația luna trecuta adică noiembrie nu mi-a mai venit. mentionez ca nu am o menstruație regulată. m-menționez ca lună trecută am fost racita jos. și m-ai zilele trecute am observat in toaletă un lichid roșu ca și cum ar fi menstruația mi-am pus un tampon și nu mi-a mai curs nimic.
Mi-e teama și ma gândesc sa nu fie vorba de vreo sarcina. nu vreau răspunsuri gen fa un test de sarcina

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca dupa joaca voastra s-a produs o menstruatie inseamna ca NU poti fi insarcinata. Prin pornirea menstruatiei din luna octombrie adica dupa joaca voastra, se confirma adevarul conform caruia ciclul menstrual vechi s-a terminat si a inceput un ciclu menstrual NOU. Pornirea menstruatiei si manifestarea/desfasurarea ei in conditii normale, similar cu menstruatiile avute inainte/anterioare, GARANTEAZA in proportie de 99, 99% ca in ciclul menstrual abia terminat ovulul nu a fost fecundat si din acest motiv din organism se elimina ENDOMETRUL degenerat/imbatranit si devenit inutil sub forma de menstra. In cazul tau este IMPOSIBIL sa existe o sarcina in acest moment. Presupun ca in cazul tau este vorba de fapt de un ciclu menstrual NEREGULAT care se caracterizeaza prin imprevizibilitatea producerii menstruatiei si din acest motiv in astfel de cazuri nu se poate folosi termenul de intarziere a menstruatiei. Lungimea ciclului menstrual neregulat poate sa difere foarte mult de la un minim de 21 de zile la un numar de zile imposibil de prezis/precizat, uneori chiar de peste 2 luni. Multa sanatate!

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu mai esti virgina de fapt, chiar daca nu s-a produs deflorarea!
Nu prea mai am ce adauga, corbulalbrosu ti-a explicat cu lux de amanunte mai sus.

| mihai69 a răspuns:

Dacă nu vrei răspunsuri de acel tip, de ce nu faci unul, ca să scapi de grijă? De fapt, cam ce răspunsuri ai vrea?!?
Oricum, gravidă nu ai cum să fii, dar ce anume te-ar putea și CONVINGE de asta?

| catablondu a răspuns:

Buna, in contextul in care nu a avut loc un contact propriu-zis, nu poti fi insarcinata. Dereglarea menstruala poate fi cauzata si de raceala pe care ai mentionat-o.

| LexiEla a răspuns:

Nu esti gravida. Ar fi trebuit sa ai simptomele undeva la 2 săptămâni. Plus ca ce ati facut voi nu e sex si daca esti virgina nu poti face copii

| Latky a răspuns (pentru LexiEla):

Poti face copii chiar daca esti virgina.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru LexiEla):

Ma intreb cati ani ai d-ra? 16-17? Presupunand ca esti virgina nu cred ca ai indrazni sa-ti introduci cu degetul sperma in vagin in perioada fertila a ciclului. laughing Primele simptome de sarcina POT sa apara insa nu in mod obligatoriu dupa ce sarcina are 6-7 saptamani de viata, NICIODATA mai devreme.

| LexiEla a răspuns (pentru Latky):

Dar nu in cazul ei

| LexiEla a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Cred ca esti de acord cu mine ca ce au facut ei nu e sex, deci nu e gravida.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru LexiEla):

Sunt intrutotul de acord cu tine, eu ti-am reprosat doar ca informatia ta este gresita in privinta afirmatiei : "daca esti virgina nu poti face copii". Trebuie sa stii/saintelegi ca si fetele/femeile virgine pot ramane insarcinate si sa procreeze chiar daca nu au intretinut un contact sexual.