| Alwaysandforever a întrebat:

Heii TPU! Am si eu o problema straight facestraight face. Imi place de prietenul colegei mele. Dar ea doar se foloseste de el, nu o iubeste, iar eu vorbesc cu prietenul ei pe mess in continuu love struck. In vacanta de iarna vorbeam pana dimineata pe mess si cand iese sau cand intra, intra pe mine cu " :*:* :X:X ". Cand mergeam la patinoar, m-am dat cu el. Nu mai stiu ce sa cred, oare ii place de mine sau nu? [Fundaaa love struck]

3 răspunsuri:
| raduraduu a răspuns:

Daca e asa cum zici tu categoric da

| AnnaMaria157 a răspuns:

Deci prin chestii din astea trec foarte multi oamenii.Asa i s-a intamplat si prietenei mele, poate intre voi se infiripa conversatii mai.dar totusi vorbeste despre chestia aceasta cu el.deci spune-i "cum sta treaba intre tine si [numele prietenei lui]?"si daca el zice ca bine inseamna ca de tine si el se cam foloseste [parerea mea] si daca zice ca nu mai merge stiu ca vei fi fericita big grin.Intreab-o acelasi lucru si pe prietena lui.Si puneti-va toti 3 la un loc sa vorbiti.Il intrebi si pe el ce sentimente are pentru tine si poate aveti noroc.INCEARCA macar cum ti-am spus.CREDE-Ma! te va ajuta! Sper sa va tina relatia. FUNDA?

| bebemiik a răspuns:

Eu cred ca ii place dar sa fi atenta poate prietena ta acum isi bate joc dar cand o sa va vada impreuna totusi o sa o afecteze un pic