| FamousGirl4 a întrebat:

Heii TPU! Ce pot face daca imi place de 2 baieti? Nu sunt curva, dar nu stiu ce simt. Imi place de un baiat din clasa a 8-a, si de unul din clasa cu mine. Cred ca tin mai mult la cel din clasa cu mine, dar are prietena de 6 luni si putin probabil s`o lase pentru mine. Cum pot face sa fiu cu cel din clasa de la mine? o sa astept o vesnicie? Tin mult la el si ne intelegem super dar el a zis ca tine la mine ca la o sora. Ma simt penibil, acum ca stie ce simt. Va rog ajuta-ti-ma! FUNDA

6 răspunsuri:
| Dariiiii a răspuns:

Cam stiu cum e sa fi intr-o astfel de situatie, insa eu as vrea sa renunt la amandoi.happy Oricum, daca cel din clasa ta, pe care il placi mai mult, are prietena de ceva timp, ceea ce inseamna ca le merge bine. nu mi se pare ok sa le strici relatia plus ca el ti-a zis ca tine la tina ca la o sora, ceea ce poate insemna ca nu vrea sa fie mai mult, nu momentan. Asta e parerea mea, mai bine nu mai fi asa pesimista, eu nu stiu ce e in mineta lui, dar poarta-te normal o perioada, fi la fle de apropiata de el, poate mai apropiata ( in sensul de amica ) si poate se indragosteste de tine si tadamm.:3 Bafta oricum.

| drogh a răspuns:

Bună!
Dacă ţie îţi place de 2 băieţi trebuie să alegi ori unul dintre ei, ori pe niciunul. Dacă de primul ai spus că are prietenă de 6 luni, ai putea să-ţi iei gândul, nu cred că ar lăsa-o în ciuda faptului că vă înţelegeţi foarte bine. Nu contează dacă el ştie că îl placi, pentru că unele sentimente sunt trecătoare. Încearcă norocul la cel de-al 2 lea.

| tinasong a răspuns:

Draga mea, eu zic sa incerci sa continuii cu actuala relatie, nu se merita da dai un trecut cu iubitul tau pentru cineva care iti spune ca te vede ca pe o sora. Este o situatie grea, majoritate la un momentdat in viata trecem prin asa ceva, dar incerca sa iti transformi semtimentele pentru colegul tau si sa incepi sa il vezi doar ca pe un amic, desi e greu tu incearca. bafta!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Lasa-i pe amandoi in pace si ia o pauza scurta de baieti (macar un an). In timpul asta vei creste si nu vei mai avea astfel de false probleme.

| ooolifeoolol a răspuns:

Cand te bagi in alta relatie parerea mea e ca, cam esti curva.Inafara de asta poate sa-ti placa si de 10, problema ta.

| catalina120 a răspuns:

Parerea mea este sa vorbesti cu cel de a 8-a! Chiar nu are rost sa plangi sau sa astepti un baiat care este cu alta (o spun din experienta ).si legat de faptul ca i-ai spus eu cred ca trebuie sa incerci sa in consideri un frate si atat. Sunt destui baieti in lume daca nu esti 100% sigura ca unul e al tau si doar al tau at lasa-l! Sper ca te-am ajutat happy