| Emma3011 a întrebat:

Heii TPU! CredetI ca e normal ca la 11 ani sa aflați despre sex și altele și sa căutați pe net filme porno? Ce părere credeți ca vor avea părinții dacă vor afla.

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

1. NU e normal.
2. Orice parinte mai "descurcaret" poate afla simplu si usor la ce te uiti tu. Majoritatea parintilor insa nu sunt in stare sau nu ii intereseaza ce fac odraslele lor pe net...

10 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu neapărat „normal". Dar depinde cum definești acest „normal". E totuși de înțeles dacă pubertatea a debutat și instinctul sexual începe să se facă simțit.
Părerea părinților? iarăși, depinde ce părinți ai. Unii ar înnebuni de furie, altora nu le-ar păsa, dar unii (prea puțini din păcate) ar căuta să te lămurească despre ce și cum stă treaba cu sexul și mai ales cum să te protejezi. Și nu mă refer doar la sex, ci și la navigarea pe net - știut fiind că site-urile XXX sunt adevărate capcane pentru „pofticioși" pline de viruși și malware.

| aXy99 a răspuns:

Avand in vedere ca 90% dintre copii fac la fel, eu as zice ca e normal laughing

| SG1995 a răspuns:

Pai e oarecum normal, adica in pubertate deja apare instinctul sexual, desi masturbam la varsta ta, nu am vizionat filme porno in sensul direct al cuvantului pana la 17 ani, apropos ai Chrome, foloseste fereasta nou. icognito, asa nu iti. apare in istoricul browser-ului ce vizionezi.

| DaniTDCI a răspuns:

Ai 18 ani si nu stiu eu?

| cyupaku a răspuns:

E normal frate, copii sunt curiosi si inteligenti

| Yon1470 a răspuns:

Nu,nu cred ca-i normal sa cauti filme porno la 11 si nici sa te preocupe acest subiect la varsta ta.

| MaTeOGG a răspuns:

La mine nu au cum sa afle, fereastra icognito daca ai aflat, le-am facut conturi separate, sunt foarte precauti, dar eu sunt mai ceva. Am parola complicata pe telefon, si o aplicatie speciala, car imi face un alt dekstop, gen W10 Normal nu stiu, depinde de dezvoltare.

| danutzu96 a răspuns (pentru MaTeOGG):

Cred ca prin "alt desktop" te referi la virtualizare (VirtualBox, VMware, etc) Cu tot arsenalul tau de precautii, un mic screenlogger instalat fara sa stii te v-a da de gol.

| MaTeOGG a răspuns (pentru danutzu96):

Nu e asta. Exista un launcher (nu ii mai stiu, dar era in playlustul lui Mrwhisetheboss) care it face dekstopuru diferite, iar ca sa treci de la unul la celalalt ai nevoie de o parola.

| Dumitru_Doru_1953 a răspuns:

Sexul e ceva foarte placut dar si f periculos, mai ales la varsta ta. E foarte bine ca te documentezi, trebuie sa fii pregatita si sa stii f multe despre subiect cand iti vei incepe viata sexuala.
Este periculos pentru ca daca ti-a venit ciclul, poti ramane gravida.
De asemenea poti sa te pricopsesti cu o boala cu transmitere sexuala. Nu mai vorbesc de riscul de a gasi un partener rau intentionat care poate sa -ti faca neplaceri.
Nu neglija invatatura care trebuie sa fie pe primul plan conf zicalei "intai munca si apoi distractia". Incearca sa vorbesti si cu parintii daca sunt deschisi la minte, nu se poate face aici o pregatire pentru viata in 3 randuri.