| plushipuf202530 a întrebat:

Heii TPU! credeti in reletiile la distanta? si daca da. ce argumente aveti?, de ce este nevoie intr-o astfel de reletie?, lucrurile merg la fel de bine si la distanta intre doi oameni care se iubesc? sau persoanele se racesc una de alta si totul se duce? dupa voi. am sanse sa-mi pastrez relatia cu iubitul meu la distanta avand in vedere ca in mare relatia noastra a fost 3 luni la distanta si 2 normala. unul langa altul, el traiese cu familia in Italia, de 8 ani, si vine in vacanta in Romania, ar insemna 9 luni la distanta, eu am inceput sa-l iubesc inca de cand era acolo si el la fel, ne iubim, nu e vorba de inselat sau de neincredere pentru ca de asa ceva intre noi. SINCER! nici nu se poate pune problema. pur si simplu nu ne-am certat niciodata ( discutii mai sunt, ca in orice cuplu ) de iubit. ne iubim enorm, de inselat. nu avem cum laughing) el nu are cu cine pentru ca. e izolat, la scoala si inapoi, e dezgustat de italieni, abia asteapta ca la anul' sa vina acasa definitiv. eu la fel, incredere ESTE si drept dovada ne-a tinut si la ditanta pana acum... datorita increderii ♥ dar ce ne intereseaza este. poate distanta sa ne desparta? doar DISTANTA? este singurul lucru care ma omoara sad si timpul ..cu timpul trece tot, mi-e frica, ca sentimentele nu vor fi aceleasi, unii spun ca la distanta si cu timpul incepi sa nu mai simti nimic. asa dintr-o data. doar din cauza timpului ..si..DISTANTA ca nu te mai vezi nu e acelasi lucru. ( dar ne vedem la web laughing)) straight face ). VA ROG SA MA AJUTATI SI. DACA NU PUTETI DECAT SA MA DESCURAJATI sad mai bine nu mai raspundeti. am nevoie de persoane care trec, au trecut prin asta sau... un raspuns sincer si din suflet cel putin! ♥ multumesc anticipat. FUNDITAA ♥

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii, cand iubesti cu adevarat pur si simplu iubesti. E prosteste sa zici ca iubesti o singura persoana pentru ca in inima ta au loc mai multe feluri de iubire. Si lasand toate frazele astea incipiente eu iubesc o persoana de vreo 7 ani, asa la distanta. Pur si simplu tin la ea foarte mult chiar daca ne-am indepartat si acum nici nu mai vorbim decat cand mai da domnul.

In orice caz, daca e iubire o sa ramana iubire. Iar daca voi va intelegeti bine o sa va intelegeti pana vine acasa. Nu te lasa distrasa de ganduri de genul, bucura-te de relatia ta si de timpul petrecut cu el chiar si pe net. Si cred cu tarie ca poate sa reziste si se merita sa-l astepti. happy

10 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu cred, nu am crezut, și nu voi crede în relațile la distanță. Niciodată nu poți să știi ce face el acolo...

| Danysan a răspuns:

Sincer sa fiu cu tine relatile la distanta nu tin.Hai sa itu dau un exemplu:Eu am cu fosta am avut o astfel de relatie.Practic la inceput a fost o iubire nebuna.vb cu orele la tel, nu mai conteneam cu te iubesc si vreau sa iti aud vocea sau nu pot fara tine, wsti viata mea etc.Ma vedeam cu ea odata la 2 saptamani si era ff frumos.La fel si noi ne bazam pe incredere si ne iubeam mult, apoi din pacate ea a inceput sa se raceasca fara un motiv anume, nu isi mai da interesu sa raspunda la mesaje, si intr-un final mi-a zis sa ne despartim.Crede_ma am implorato sa nu faca asta pentru ca eu o iubesc ff mult si tin la ea enorm dar nici nu ia pasat.Crede-ma distanta duce la racire.Indiferent de cat iubesti, la un moment dat el sau ea o sa iti spuna "imi pare rau nu mai simt nimic"Motivu e clar "Atat ca fata dar si ca baiat e nevoie sa te vezi aproape zilnic pentru a nu te racii..Cu timpu totu se duce daca nu vezi persoana iubita, pentru a reimprospata acele sentimente.Si inca ceva la un moment dat e posibil sa apara cineva din apropiere care sa se dea la el sau ea si atunci totu s-a terminat pentru tine si iubirea dintre voi.Mai devreme sau mai tarziu va renunta la tine in detrimentul celui care o vede zilnic, sau invers, celui cu care poate petrece cat mai multe momente.Asa e viata buburuza nu vreau sa te mint"pot doar sa iti spun atat "e frumos sa speri si sa crezi ca poate tu vei reusii.

| plushipuf202530 explică (pentru Danysan):

TU m-ai facut sa plang straight face sti de fapt... nu e vorba de ce spui tu acolo, uneori e vorba doar de destin ..soarta. daca e sa fie. este pentru todeauna ♥

| Me01 a răspuns (pentru Danysan):

Fiecare are părerea lui si asta e povestea ta
Cand e dragoste adevarata;((ADEVARATA)) distanță e un NIMIC, nu as vrea sa m-a dau exemplu pe mine sa te fac sa crezi ce parerea am eu.
Frumos din partea ta, urat din partea iei in povestea ta

| Demonull a răspuns:

Am dus o asemenea relație 3 luni, și... după ne-am mutat împreună happy
poți dormi cu un om zilnic în pat și să nu-l cunoști.
poți dormi înpaturi diferite la mii de km.și să-l cunoști ca pe tine.
totul ține de voi

| plushipuf202530 explică (pentru Demonull):

Daca raspundeai mai devereme iti dadeam cea mai mare FUNDA ♥ multumesc frumos :*

| Me01 a răspuns:

Buna. Eu cred in relațiile la distanță si sunt sigura ca relația ta o sa meargă.

| plushipuf202530 explică (pentru Me01):

Pe tine vreau sa te cunosc mai bine happy

| Me01 a răspuns (pentru plushipuf202530):

De ce? Te pot ajuta cu ceva? Daca da te ajut oricând.

| Anonymous999 a răspuns:

Si eu am o relatie la distanta, certuri apar, discutii, motive de despartire, dar atunci cand iubesti cu adevarat treci peste, distanta nu separa inimile ci doar trupurile.