| aliinutzza a întrebat:

Heii TPU, deci pentru inceput vreau sa va zic ca eu am 14 anii si iubitul meu 16, si el vrea sa facem dragoste si eu nu stiu ce sa fac ce sa ii spun? Adica il iubesc foarte mult! Si eu nu stiu ce sa fac sad Am facut o data dus cu el dar nu s-a intamplat nimic! Ma ajutati va rog? Vreau un raspuns cat mai repede peste 20 de minute vine la mine...
Dau FUNDA puppy dog eyes :* :X

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Ok.Problema e urmatoarea. Daca nu te simti preagatita nu o face.Si daca ai facut dus crezi ca trebuia sa faci si sex automat.Ideea e ca trebuie sa fi tu pregatita dar esti cam mica si ar trebui sa o faci cand te simti ok. Prima data o sa o ti minte toata viata asa ca trebuie sa fie ceva special si facut fara graba, presiune sau alte lucruri.

| aliinutzza explică (pentru Danysan):

Mersii :* Raspunsul tau m-a ajutat foarte mult, Ti-am dat funda :X puppy dog eyes

| Danysan a răspuns (pentru aliinutzza):

Nu stiu cum sta treab cu astia de preseaza sarmanele copile sa si-o traga cu ei ...merita un par infipt intre buci!

7 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Să-ți incepi viața sexuală la 14 ani nu-i deloc ok.
Organismul tău nu este dezvoltat şi pregătit pentru aşa ceva.
O zi bună!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Hmm nu ai alta treaba la 14 ani, la lui ii fierb hormonii la varsta asta, numai de iubire nu ii pasa lui.

| grab a răspuns:

Uite asa incepe viata de om matur: cu tentatii si autocontrol.
esti pregatita sa renunti la copilaria dorintelor si a zanelor pentru greutatile vietii de adult cu multe tentatii si sacrificii?

happy

your move! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Esti sigura ca si el te iubeste?
Poate ca dupa ce ii dai ce vrea, te lasa balta ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic.
Iar peste cateva zile, te plangi pe TPU ca ai ramas insarcinata.
Nu e indicat sa iti incepi viata sexuala la 14 ani, nu esti pregatita.
Daca o faci, mai tarziu ai sa regreti.E un pas important intr-o relatie.
Mai asteapta. O sa ai timp de asta!
La 16 ani, e si el un baiat curios sa faca sex, ca apoi sa se laude prietenilor sai oh go on Mare lucru.
Sfatul meu este sa nu accepti.
Daca si el te iubeste, te va intelege!

| VampireBlood a răspuns:

Dacă tu vrei, treaba ta, e cam devreme după părerea mea.Chiar dacă el vrea trebuie să se gândească şi la ce vrei tu, nu numai la el.Te-aş sfătui să nu accepţi, e prea devreme+poţi să iei diverse boli