| Ssoonnyy a întrebat:

Heii TPU eu din nou...sunt cu prietenul meu de o luna si ceva dar gandul meu ramane tot la baiatul din noapte de revelion...stiu ca au trecut deja 3 luni dar eu nu pot sa uit noaptea aia!
Si ironia sortii este ca baiatul din noapte de revelion este prietenul cel mai bun al fratelui prietenului meu stiu ca suna penal!
Asa deci eu cred totusi ca "baiatul din noaptea de revelion" chiar ma placea deoarece de cand sunt cu prietenul meu nu ma mai baga in seama nu vorbim cat vorbeam inainte, am impresia ca lui chiar ii pasa si ca acum s-a suparat pe mine, cand suntem in grup toti de abia daca imi arunca vreao privire. Sunat foarte aiurea nu stiu daca mai simt ceva pentru el sau doar nu mai vreau sa fie suparat pe mine si nici pe prietenul meu nu vreau sa-l pierd pentru ca il iubesc mult!

Răspuns Câştigător
| Densis a răspuns:

Poate ai crezut ca-l vei uita pe baiatul din seara de revelion daca ai o relatie cu altu, insa nu-i poti porunci inimii ce sa faca.Nu sta cu iubitul actual doar sa-l uiti pe cel din seara de revelion.Este adevarata vorba "Daca exista cineva care te-a ranit, exista cineva care iti va vindeca rana" dar asta se pune numai daca te indragostesti din nou.
Fa-ti ordine in gand si in inima, gandeste-te bine la ce alegeri faci, ca sa-ti fie bine pe viitor! Pupici

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu cred ca e suparat pe tine, pur si simplu nu se baga pentru ca stie ca ai prieten

evenso
| evenso a răspuns:

Iubesti mult pe prietenul tau dar te gandesti mereu la acel baiat de la revelion?
Ceva nu "pusca" aici thinking
Ori nu il iubesti suficient de mult prietenul tau, ori doar a ramas ceva intiparit in minte ceva cu acel baiat, dar care poate fi doar o atractie nevinovata.
Trebuie sa iti faci ordine in minte si sa te gandesti la ce doresti tu si de la cine...

| Raiiiisa a răspuns:

Nu inteleg cum poti avea o relatie cand gandul tau e de fapt la altul.te-ai bagat in relatia asta crezand ca asa nu o sa te mai gandesti la baiatul acela si cred ca pe prietenul tau nu-l prea iubesti.Eu zic ca ar trebui sa incerci sa ai niste sentimente si pentru actualul daca nu relatia nu prea are rost si o sa-ti dai seama mai tarziu.
Oare de ce nu ai incercat sa lupti pentru baiatul la care esti mereu cu gandul? Crezi ca poti avea asa ce iti doresti, sarind la altul incercand sa-l uiti pe asta.nu poti asa si cred ca ai vazut.
Poate il iubesti mult pe prietenul tau si nu ai vrea sa-l pierzi dar asa ar trebui sa ii lasi in urma pe ceilalti.