| FofoBaa a întrebat:

Heii TPUhappyFetelor, deci ultima menstruatie am avut-o pe 10 iulie si prima menstra pe 27 mai. Ieri trebuia sa-mi vina infine cam de 2 saptamani am dureri de cap, burta de mijloc cateodata am si nervi si am si ameteli si imi curge si multa secretie, mi-a curs secretie pana ieri dupa nu mai mi-a curs deloc pana azi si nici dureri n-am mai avut decat putin de mijloc. Acum am mici dureri de burta de fapt de sub burta.Inseamna ca trebuie sa imi vina?

Răspuns Câştigător
| Issabela26 a răspuns:

Da trebuie sa iti vina durerea pe care o ai este durerea de ovare care la unele fete e mai mare la unele e mai mica. oricum c.m se va regla in timp daca spui ca abia in mai ti-a venit prima oara happy

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu inseamna neaparat ca trebuie sa apara menstruatia. Inseamna ca ai niste dereglari hormonale care sunt normale in primele luni de menstruatie, pana organismul se maturizeaza. Este posibil sa apara zilele astea menstruatia, dar si daca nu apare, nu e nimic serios. Daca durerile de burta si cap se agraveaza, poti merge sa te vada un pediatru.

| FofoBaa explică:

Multumesc de raspunsurihappy

| T4ny4 a răspuns:

Este cunoscut faptul ca femeile in perioada menstruatiei sunt mai sensibile, recalcitrante. Durerile sunt ceva normal. Oricum, o sa mai dureze ceva luni pana o sa ti se regleze ca lumea.