| GaBrIeLa1234GaBrIeLlA a întrebat:

Heii TPU. Ma numesc Gabriela. Am 14 ani. happy Si sunt indragostita de un baiat mai mic decat mine cu un an! Asa povestea a inceput de ziua mea cand mi-a scris La Multi Ani pe facebook. Asa am inceput sa vorbim si in fiecare zi vorbeam despre noii! Ne-am intalnit la weekend unde ne-am cunoscut cat de cat! Si in ziua acea cand am ajuns acasa am vorbit cu el ne-am dedicat melodii. Dupa ziua aia urmatoarea zi eu i-am spus ca il plac, printr-un mesaj destul de lung si de inteles ca tin la el. Si nu mi-a raspuns a intrat pe facebook si a vazut mesajul dar nimic. Ce pot sa fac? Chiar il iubesc! ajutati-ma va rog! :* Fundaa! :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Of,draga de tine.
E foarte posibil ca el sa te considere doar o amica si...atat! Chiar daca e teribil de dureros si greu, parerea mea e ca, acum, mai bine o lasi moale.
A vazut mesajele pe care i le-ai lasat, asta e clar.Problema e ca nu a vrut sa-ti raspunda.
Asteapta. Nu-i mai scrie nimic. Ofera-i timp. Gandeste-te ca e si mai mic decat tine si probabil l-ai speriat cu acel ''te iubesc''. La o varsta asa frageda, nu stiu daca se gandeste la o relatie big grin
Nu-i mai scrie nimic.Ai facut /spus ce ai putut.Acum,e momentul ca el sa dea un semn de viata!

4 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Cauta definitia " a iubi". Esti doar indragostita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceea ce simti tu acum este un fel de afectiune, eu zic sa mai lasi timpul sa treaca pana la adevarata dragoste iar pana atunci nu ramane decat sa pastrezi relatia ta cu baiatul respecti doar ca pe o relatie de amicitie, nu trebuie sa-ti fie rusine ca sa-i spui ca doresti sa fiti amici/prieteni la care trebuie sa-i atragi atentia ca inca sunteti mici pentru sarutari si pipaieli, bine?

| BlueViP a răspuns:

Ai putea sa intri in vorba cu el si sa te prefaci ca nu a axistat acel mesaj.

| catelusipufosi27 a răspuns:

Dragostea nu are varsta, spune-i fata in fata ce simti pentru el