| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU...

Sunt intr-o stare foarte urata, simt ca mor pe dinauntru.
Vorbesc cu un tip de 1 an prima data il placeam, dar n-am putut sa fim impreuna asa ca am ales sa fim prieteni prieteni, ceva mai mult ca prieteni tin la el, tine la mine dar.
Ieri am aflat ca tipul, la care tineam extrem de mult, a fost impreuna cu cea mai buna prietena happy.
Acum ma simt ca ultimul om de pe pamant, folosita oh go on. Am vorbit cu el, si se pare ca a ales sa rupa totul, sa renunte la amandoua. Cu ea nu mai pot vorbii, n-o pot ierta, mi-a distrus ce-am cladit intr-un an, persoana la care tineam cel mai mult...in care aveam ce-a mai mare incredere. ^^. Au fost amandoi prosti si au dat cu piciorul;-j. aseara...imi zice el "da multumesc, am pierdut-o " deci, n-am cuvinte sa va spun ce am simtit. Se cunosc de o saptamana si deja ii era draga. Mie mi-a luat un an sa fac sa apara acest sentiment.hee hee
In fine, totul ar fi fost ok. daca se punea cu alta tipa happy oricare, imi era indiferent, dar cu cea mai buna prietena?
Aveam atata incredere in el era ultima persoana la care ma puteam gandii ca poate face asa ceva, dar. baietii sunt tot baieti happy.
Am vorbit si cu mamaa. si m-a m-ai ajutat un pic sa-mi revin.

Si o sa-mi ziceti ca de ce tin eu asa mult la el happy dupa cum v-am zis ce-a fost intre noi a fost ceva mai mult de prietenie si chestia asta m-a apropiat de el happy.
Am cam facut multe greseli.stiu
Alte sfaturi? Sper ca ati inteles ceva din. poveste.

Multumesc anticipat happy. Fără miştouri vă rog happy

Răspuns Câştigător
| Loredana96 a răspuns:

Oh...sa nu ai atita incredere intr-o fata.Prietena adevarata e-MAMA. Celelalte pot in orice clipa sa te tradeze. Uita de amindoi.Fa-ti o viata noua.Simt persoane care merita mult mai mult dragostea si increderea ta.Crede-ma.

7 răspunsuri:
| Zenicide a răspuns:

Ai zis ca ati ales impreuna sa fiti prieteni. La ce te asteptai?
Ar trebui sa te bucuri pentru ei, avand in vedere ca ii cunosti pe aman2.

| FearOfTheDark a răspuns:

E normal sa te simti injunghiata pe la spate de tip si de prietena ta. Daca el chiar tinea la tine nu ar fi avut ochi decat pentru tine.Nu sunt eu genul de fata care e moarta dupa dragoste si sentimente sincere, am facut la greseli de nici eu nu stiu dar din toate am aflat ca trebuie sa te porti bine cu toti.Sa ai un loc de buna ziua.Pana cineva "te calca pe coada" si nu mai rezisti.
Mda eu am avut o prietena care s-a cuplat cu prietenul meu cel mai bun pe care il credeam chiar de treaba.Dar s-a dovedit ca a fost un jeg infect si ca nu vorbea cu mine decat ca ii placea aspectul meu fizic.Si n-am facut altceva decat sa il ignor.La fel si pe prietena mea.Nu eram apropiate dar dupa asta nici nu ne-am mai vorbit.
Eu nu iti zic acum sa nu iti faci prieteni.Fa-ti, sa ai cu cineva cat de cat de incredere sa comunici dar niciodata sa nu te increzi in totalitate in ei.De abia dupa ani o sa iti dovedeasca, ca poti avea incredere in el.
Loredana96 are dreptate:Mama ramane prietena ta. Celelate pot sa te tradeze, nu le pasa de tine.Zic ele asa de fatada dar cand vine vorba de baieti se mananca intre ele.laughing

| Larisssaa a răspuns:

Bună.
Eu zic să uiţi de amândoi. happy
Găseşteţi alţi prieteni care să nu te trădeze cum au făcut ei. oh go on
Baftă! :*

| SecretLady91523 a răspuns:

Iubirea,iubirea...la ce e buna?straight face E oribil ce tocmai ti s-a intamplat, ai avut atata incredere in el si lui nici macar nu i-a pasat. Ce pot sa spun...asa sunt cam totii baieti. In situatia asta poti sa faci un singur lucru:mananca cat de multa nutella poti, chestia asta o sa te ajute mult.big grin Iesi cu prietenii, fa lucrurile care te fac fericita si nu te mai gandi la el, e un nesimtit si nu merita. Esti mult mai bine fara el. Sper ca te-am ajutat.:*

| Andraaaaa2000 a răspuns:

Uf..greu,te credsad dar tu trebuie sa treci peste si sa nu te certi cu ei. acum ai realizat ca numai poti avea incredere in nimeni, decat in mama sau in tata! eu iti zic sa i stergi nr de tel si tot ce tine de el. poate il uiti mai usor! si de prietena ta. ti a dovenit ca s a folosit de tine pentru a l avea pe el aproape si ca nu ti a fost niciodata prietena! sper ca te am ajutat daca vrei sa vb ..id meu esti scumpik_andra_25@yahoo.com...cam stupid dar l am facut cand eram in clasa a 3 alaughing... poate pot sa te ajut cu mai mult si sa iti povestesc ce mi s a intamplat si mie..cv asemanator:*! funda!:*:*

| Didixu a răspuns:

Sfatul meu este ca atata timp cat el nu era cu tine putea fi cu oricine altcineva...Si o sa uiti de el peste putin timp mai ales daca o sa te indragostesti de cineva chiar mai bun ca el.In legatura cu prietena ta eu iti spun sa vorbesti cu ea pentru ca ea nu are nici o vina..Pentru ca poate el a intrebat-o pe prietena ta daca vrea sa fie impreuna cu el si prietena ta a acceptat pentru ca si ea poate simtea ceva pentru el ..Si cred ca acel baiat isi batea joc de tine.Fa cum vrei dar pe prietena ta zic sa o ierti ca nu are nici o vina.

| 12789 a răspuns:

Am trecut prin aceeasi incercare ca si tine. prietena mea cea mai buna s-a combinat cu prietenul meu, desi ea ma intreba mereu ce mai fac cu mai sunt cu el si alte chestii din astea. intr-un final dupa aproape o luna de cand ei erau impreuna am aflat si eu de ei. m-am suparat foarte tare si nu am mai vorbit cu ei deloc. si mi s-a intamplat odata sa-i vad in oras si m-au vazut si ei si s-au oprit fix in fata mea si s-au sarutat. acest lucru m-a facut sa-i urasc asa de tare pe amandoi incat in prezent nu mai vorbesc cu nici unul. iar treaba asta s-a intamplat acum un an. sflatul meu este sa te linistesti si sa-i lasi in pace. cel mai destept cedeaza. trateaza-i cu indiferenta si o sa-i doara si pe ei cum te doare si pe tine. mult succes