| TeIubesccc a întrebat:

Heii;; ). Voi credeti in a 2a sansa in dragoste? E bine sa iertsi? Argumentatsi.

Răspuns Câştigător
| Pufi02 a răspuns:

Ei bine uneori fiecare meritam o a2a sansa dar depinde de faptele noastre...eu cred ca tocmai din situatiile astea ne dam seama cu adevarat daca iubim sau nu persoana respectiva.Mai vreau doar sa adaug ca de obicei mai sunt persoane care nu apreciaza nici a 2a sansawinking

7 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Voi credeti in a 2a sansa in dragoste? = greu de spus
E bine sa iertsi?= cine mai știe, cum este mai bine?!

| FloRRe a răspuns:

Buna.
Pai daca baiatul acela chiar iti arata ca tine la tine, da!
Merita sa ierti si sa continuati relatia! >big grin

| cristinaxt a răspuns:

Daca crezi ca poti trece peste chestia ce ti-a facut`o fara sa te mai gandesti la trecut da... daca nu atunci sincer ar fi bine sa ierti` dar nu sa te si impaci`, pentru ca faza cu a 2-a sansa uneori merge uneori nu, pentru ca atunci te vei tot gandi la ce a facut cu cine etc etc... dar daca crezi ca poti trece peste atunci da.winking atentie relatia nu va mai fii aceeas

| harciog a răspuns:

Ce folos daca ierti cind tot nu poti uita? Cui foloseste iertarea? Nu vad decit tragere de timp pina la urmatoarea relatie.

| SociallyDepressed a răspuns:

Depinde de cat de grava e situatia. Uneori e bine sa ierti dar in momentul in care partenerul face ceva ce pe tine te doare si nu poti trece cu vederea nu merita...

| nIMic_3176 a răspuns:

E bine sa ierti, dar a doua sansa in dragoste este egala cu a doua greseala in dragoste

| chelie91ptm a răspuns:

Daca acel baiat te iubeste da, e bine, merita. Io stiu ca te iubeste ca altfel nu erai a lui. Te iubeste prea mult, tu pentru el esti viata lui. El fara tine nu poate sa traiasca sad el fara tine e ca cerul fara stele. Te iubeste prea mult...