| KissSummer a întrebat:

Heiii, buna:*. Am si eu o rugaminte la voi. Anul acesta scoala mea reprezinta la Parada Europei Ungaria, si avem nevoie de idei pentru a ne prezenta cu cele mai frumoase traditii ale acestei tari, si pentru a castiga excursia catre Ungaria. Toate ideile voastre ne vor fi de mare folos, nu avem prea mult timp la dispozitie, asa ca Ne-am gandit sa apelam si la voi. Scuzati categoria dar am observat ca este cea mai vizitata. Va multumesc! >big grin

1 răspuns:
| catalinalina a răspuns:

Pai cozonacul cu ouale rosii de paste, colindele de craciun, mersul cu capra, dansul calusarilor sau alt dans specific romanesc, si in general castiga traditiile cresine, dar ca sa luati si punctaj mare folositi si costumul national