| DoLc3MaRi3 a întrebat:

Heiii! Care este cea mai buna metoda de a sfarsi o relatie?

9 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Îi spui direct în față, fără fanfară și alte minuni.

| OnlineZ a răspuns:

Pai e foarte simplu vorbesti cu respectivul si ii spui ca nu mai vrei sa continui relatia cu el. Asta ar insemna sinceritate si maturitate.

| corbulalbrosu a răspuns:

In termeni civilizati ca intre doua persoane educate, prin asumarea raspunderii de ambii parteneri si daca e posibil fara sentimente ulterioare reprobabile.

| neutrino a răspuns:

Ii multumesti pentru clipele frumoase petrecute impreuna si ii spui ca, din diverse motive personale, nu mai poti continua relatia.

| Doub a răspuns:

"Prietene, nu te iubesc. Sper sa nu te sinucizi". Glumeam, pur si simplu ii spui foarte frumos ca vrei sa pui punct relatiei.

| Lawliet14 a răspuns:

Pai o discutie sincera, face-to-face.

| Miihaa a răspuns:

Prin a nu mai baga in seama persoana respectiva sau prin a face persoana respectiva sa se desparta de tine.

| HereToHelp a răspuns:

II spui direct, dar diplomat, in asa fel incat sa nu aiba nimic de obiectat.