| alle96 a întrebat:

help me:O Am 15 ani.si vreau sa ma despart de prietenul meu. m-am culcat cu el acum 6 luni[sunt cu el de 8] si cand i'am spus de despartire, a spus ca ii spune mamei tot.si imi e frica.mama sigur nu va reactiona bine. Ce pot face?! Fara misto happy [funda

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dar repede te-ai grăbit să te culci cu el, după 2 luni de prietenie.
Greșeala este numai a ta, nu trebuia să cedezi iar el este un nesimțit că te șantajează cu asta. Se vede ce bine l-ai cunoscut, în pat cu dușmanul.
La 15 ani nu aveai nevoie de un bărbat lângă tine, sunt alte lucruri care trebuie să le faci specifice vârstei.
Îi spui că mama ta știe, nu mai este nevoie să mai vină el să arată ce șmecher este, ești minoră și poate avea probleme cu poliția dacă tot mai insistă.
La mulți ani!
Pa, pa.

6 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Daca ti-a trebuit pu** de mica atunci suporta consecintele.

| AdelixA a răspuns:

Spune-i mamei tale fara sa afle el. Daca este mama ta te va ierta.Si daca nu vrei il dai la politie cu santaj.Asa as face eu mereu la extrem.Succes si cam nasoala treaba asta.Sau fai viata insuportabila sa si doreasca el sa se desparta de tine.Si app zdreanta=F**a.

| heavenn a răspuns:

Baiatul te vrea neaparat ...indiferent cum o face. Desparte-te de el cat mai repede.Cum poate sa te "ameninte" cu asta? Si acum serios, nu cred ca-i va spune mamei tale(depinde cum se intelege cu ea). Sau plateste-i cu aceeasi moneda. Poate-l ai si tu la "mana" cu ceva smug. Nu e un comportament normal intr-un cuplu, dar nu prea iti da de ales. Bafta happy!

| PufiCiufi a răspuns:

Simplu prin santaj. Trebuie sa il prinzi cu ceva sau daca nu ii spui mamei tale ca iubitul tau te ameninta ca daca te desparti de el ii spune ca te-ai culcat cu el si ca ii este frica de el. Mama mereu isi va apara copilu dar sa ai grija sa nu aiba vreo dovada ceva gen o filmare sau inregistrare prietenul tau. Si in plus dragostea cu sila nu se poate. Si daca continua asa prindel in flagrant si il ameninti si tu mai simplu sau daca stii un secret despre el pe care o va deranja pe mama sa e perfect. Ca daca ii spui mamei tale cu amenintarile s-ar putea sa nu reactioneze in favoarea ta depinde si de personalitatea ei. Bafta scumpa si sa ai grija de tine sa nu iti faca ceva psihopatul ala crede-ma ca sunt multi nebuni si disperati pe lumea asta! Si serios sa ai grija sa nu te violeze sau sa te bata! Multa bafta!

| music1is2life a răspuns:

Nu va ave curaj sa ii spuna mamei tale pentru ca si el a vrut si s-ar putea sa se trezeasca si el cu cateva palmebig grin

| alle96 explică:

Estii tu sigur/a ca sunt zdreanta? numai comenta aiurea daca nu stii despre ce e vorba! pune'te in pielea mea, apoi comenteaza.