| Alexandra2596 a întrebat:

Heiii, imi spuneti si mie metode de abordare...in momentul in care doresc sa ii zic unui baiat ca il plac nu i-mi gasesc cuvintele.problema e ca sunt torte timida cand e vorba sa ii zic ce simt, ma ajutati si pe mine va rog mult; o3

1 răspuns:
| Paula003 a răspuns:

Buna. Draga mea sa stii ca nu exista metode de abordare ( nici fata de un baiat, nici fata de o fata ). Parerea mea e ca nu e prea frumos ca o fata sa mearga la un baiat si sa ii spuna:"imi place de tine, vreau sa fiu cu tine ", nici unui baiat nu cred ca ii cade bine asta. Daca tu chiar placi pe cineva si nu stii cum sa ii spui arata-i "priveste-l intr-un anumit fel, incearca sa te apropii de el si de cercul lui de prieteni, incearca sa aflii ce ii place, intereseaza-te de un id sau ceva. Fa ceva ca sa te observe ". Eu nu sunt de acord cu fetele care "se arunca in fata baietiilor si se pun pe tava " eu cred ca noi fetele ar trebui sa fim mai finute ca doar suntem"domnisoare". Sa stii ca unui baiat ii place mai mult o fata mai timida si la locul ei decat o tupeista care se arunca in bratele lui. Sa nu te complexeze gandul ca esti timida, sa stii ca nu e un defect. Ai sa vezi ca mai tarziu multi vor aprecia asta si iti spun din propria experientawinking. Sper ca ti-am fost de ajutor happy!