| anonim_4396 a întrebat:

Heiii tongue
am 17 ani si la anul fac 18 big grin sunt virgina dar stau cu un baiat din bucuresti
e o relatie la distanta eu sunt din constanta. ne-am vazut de 2 ori doar dar tinem mult unul la altul
intrebarea e sa fac marele pas cu el?
a zis ca ma asteapta cat e nevoie dar la anul sunt hotarata sa o fac cu el tongue adica ma simt pregatita. voi ce ziceti?

14 răspunsuri:
| Betty18 a răspuns:

Eu nu prea cred in relatiile la distanta... tu nu ai de unde sa stii exact ce face el acolo la bucuresti, sfatul meu este ca acel baiat sa fie unul care il cunosti din orasul tau si pe care il iubesti. vorbind doar pe mess cu el nu ai cum sa iti dai seama cum e cu adevarat acel baiat, v-ati vazut de putine ori.la urma urmei tu faci ce vrei...winking

succes

| veronyka a răspuns:

Nu te grăbi, petreceţi mai mult timp împreună ca să-l cunoşti bine

| ilovemusic a răspuns:

Eu cred ca prima data ar trebui s-o faci cu un baiat pe care sa-l iubesti si sa ai incredere in el.Nu uita ca baietii sunt smecheri si la urma urmei ei asta asteapta de la fetewinking.

| griiulain a răspuns:

Mai gandeste-te, pe el il cunosti putin mai bine decat pe mine. Dar cat de bine? -virgina poti fi doar o data.

| Hombre a răspuns:

Multi ani inainte.Pastreaza virginitatea pentru cineva pe care il si iubesti.Pe tipul din Bucuresti nici nu-l cunosti si nici nu il iubesti. Te autosugestionezi mai mult. Spui ca te astepta. Si tu ce faci iei trenul si te duci la Bucuresti sa te deflorezi si dupa aceea... ura si la gara.Trezestete si uitete in jurul tau mai cu atentie si-ti vei gasi iubirea aproape.Succes.

| Linda a răspuns:

Eu spun sa faci dragoste doar dupa casatorie. Asa am facut si am avut o tinerete foarte fericita si si o casatorie foarte buna. Nu ai nici o garantie ca vei ramane cu el si nu-ti doresc sa simti ce simt cele care sunt parasite dupa ce s-au oferit cuiva pe care il iubesc.

| siwel a răspuns:

Pai, daca esti crestina, Dumnezeu spune sa iti pastrezi darul virginitatii pentru viitorul sot.
Nu e la moda ce iti zic, dar din proprie experienta iti spun ca ma bucur din toata inima ca i-am putut oferi sotiei mele darul virginitatii si ea mie.
Asta a creat intre noi o incredere super si o relatie sexuala super. Si stim si simtim ca Dumnezeu ne zambeste.
Iti doresc si tie asta.
E o tampenie ce se spune ca nu conteaza cu cine si ce faci inainte de casatorie.
Conteaza... crede-ma.

| demon a răspuns:

Eu zic sa nu te mai gandesti...

| demon a răspuns:

Aa da si ai fi surprinsa daca ai sti cat mint baieti

| fabiola a răspuns:

In ce sens te simti pregatita? Tu vrei o relatie sexuala sau una sentimentala? Parerea mea este ca merita sa te daruiesti celui pe care il iubesti si nu atunci cand esti pregatita moral sa-ti incepi viata sexuala!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

V-ati vazut de 2 ori si crezi ca ai o relatie?!
Vad ca nu te intereseaza cu cine o faci, asa ca ce mai astepti pana la anul sa o faci cu asta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din moment ce ti-a zis ca te asteapta ce crezi ca urmareste baiatul? big grin
asta ar trebui sa vina de la sine.nu sa fie ceva planificat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa sex cu persoana pe care o iubesti si te iubeste dupa ce sunteti casatoriti. Aceasta este cea mai buna cale. Spun din exerienta, a mea si a celor din jur.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt baiat am si eu o relatie la distanza si prietena mea e virgina eu am vb cu ea despre pasul cel mare pentru ea si mi-a zis ca trebuie sa mai astept si voi astepta pentru tin la ea cu adevarat si daca si prietenu tine la tine si iti demonstreaza asta... oricum tu trebuie sa decizi asta