| TeeaBaang a întrebat:

Un baiat ma place, stiu sigur asta deoarece mi s-a spus, dar am si observat.De fiecare data cand ma vede se uita intens la mine, incearca sa nu ma scape din priviri.Trebuie sa recunosc ca treptat, si eu m-am indrgostit de privirea si zambetul sau. Ma gandesc tot timpul la el! Ca sa nu mai lungesc povestea... Dupa multe, si multe incercari m-am hotarat sa ii spun, dar nu aparea, nu il vedeam...Nici nu il cunosteam bine, numarul lui de telefon nu il aveam. Oare asta este un semn sa nu ii spun ce simt? Aveam atatea ocazii sa ii spun, dar nu aveam curaj. Ajutor!sad

Răspuns Câştigător
| PatyKan a răspuns:

Nu, nicidecum. Nu te lua dupa "semne" de'astea.
Cel mai bine e sa incerci sa te imprietenesti cu el, poate aveti vreun prieten sau prietena comuna care sa va faca cunostinta si dupa aceea sa vorbiti mai des, sa ii arati ca si el te intereseaza [nu trebuie neaparat sa ii spui direct ce simti, poti sa ii sugerezi asta prin gesturi...]
Bafta! happy

2 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Cu siguranta nu a disparut definitiv, nu v-ati mai intalnit din alte motive independente de tine.Incearca sa ii spui celui mai bun prieten al lui, sau unui coleg mai apropiat ce simti pentru el...cu siguranta va ajunge stirea la el foarte repede.Succes!

| ignore a răspuns:

eucred ca inca nu e timpul sa ii spui. asteapta s ail vezi iar sa faca si el cevahappy.