| TeeaBaang a întrebat:

Un baiat ma place, stiu sigur asta deoarece mi s-a spus, dar am si observat.De fiecare data cand ma vede se uita intens la mine, incearca sa nu ma scape din priviri.Trebuie sa recunosc ca treptat, si eu m-am indrgostit de privirea si zambetul sau. Ma gandesc tot timpul la el! Ca sa nu mai lungesc povestea... Dupa multe, si multe incercari m-am hotarat sa ii spun, dar nu aparea, nu il vedeam...Nici nu il cunosteam bine, numarul lui de telefon nu il aveam. Oare asta este un semn sa nu ii spun ce simt? Aveam atatea ocazii sa ii spun, dar nu aveam curaj. Ajutor!

Răspuns Câştigător
| FRE3wILL a răspuns:

Ciudat e ca voi ca fete aveti avantajul asta. puteti sa-i spuneti baiatului ca va este drag,si el sa o ia ca pe o declaratie frumoasa,si oarecum sa se simta "obligat" sa va cunoasca si sa va dea o sansa. In sens invers nu prea merge, in sensul ca un barbat, 8 din 10 baieti care fac asta sun refuzati, si e si normal sa se intample asta, mai ales daca sentimentul nu e reciproc.In ultimul timp,societatea a creat barbati care sunt tot mai putin siguri pe ei, si tot mai multe relatii apar nu din flirtul barbatului sau din curtat, ci din acceptarea unei.propuneri sa zic. Ne e sila sa mai fim cuceritori,si apoi ne e teama. Lucrurile n`or sa se intample ca in filme,comedii romantice,in care scapa ceva pe jos sau mai stiu eu ce,si asa va indragostiti,asadar trebuie sa faceti lucrurile sa mearga,mkr da-i ocazia sa te cunoasca,sa vada cum esti,vezi pe unde merge si intamplator fi si tu pe acolo,daca iti place de la distanta,nu inseamna cati place si de aproape,asa ca e si in avantajul tau daca il cunosti cu adevarat! Toti avem iubiri secrete, dar daca crezi ca se merita, prezinta-tehappy

3 răspunsuri:
| mytzzy_8364 a răspuns:

Unui baiat nu trebuie sa'i spui ce simti mai ales daca esti cu el pe parcurs trebuie sa'si dea el singur seamawinking

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Stiu cum e straight face...
Mereu cand avem ocazia de a face cel mai mare pas, pur si simplu ne panicam degeaba! Fara sens!

Te-ai gandit ca poate daca i-ai spune ca il placi ar fi cel mai fericit om din lume smug
Poate si el vrea acelasi lucru da` nu poate sa iti spuna :d

Cand il mai vezi, Pur si simplu, FA-O! happy ADica. ce ar putea sa se intample asa rau? :-s Doar nu o sa se crape pamantul in doua pentru asta straight face si daca nu incerci nu vei stii niciodata ce ar fi putut sa se intample happy.

Bafta! big hug

| DouaPuncteD a răspuns:

Buna TeeaBaang.

Te inteleg stiu cum e sa fii indragostita, sa iubesti sa nu stii cum sa-i spui. Daca esti atat de sigura ca el te place fa-ti curaj nu o sa se intample nimic, te asigur ca totul va fi bine. Indiferent ce fire ai, sensibila sau genul acela de tupeista.

sa ma anunti ce ai facut,
te pup:*