| ღΡøяŧόćαІάάάㄨρùғάяίήάღ a întrebat:

Heiiiilove struck.nu stiu c sa fac:-s... m`am despartit de iubitul meusad. iar eu inca mai tin enorm la ellove struck dar el mi-a frant inimasad. si a trecut mai departe
Acum. vreau si eu sa trec peste, sa incerc sa-l uitsad
Deci povestea este in felul urmator
Acum o saptamana am fost cu o prietena intr-un clubhappy
Si Acolo am cunoscut un baiat:-s.tot se dadea pe langa mine.la un momentdat s`a asezat pe canapea si a spus ca este obosit.si plangea pentru ca tocmai s`a despartit de cinevabatting eyelashes ( asta am aflat de la prietena mea)
Si apoi m`am dus la el.sa-l calmez, apoi am vrut sa ma asez langa el pe canapea dar el m-a tras repede si a vrut sa stau in bratele lui. m`am asezat in brate la el, si a inceput sa ma tina strans de mana si sa`mi spuna vorbe dulci, si siropoase. apoi se simtea mai bine si m`a invitat la dans.am dansam aman2.si cand sa plecam spre casa mi-a cerut numarul de telefon.am aflat ca el statea in bloc cu prietena mea, deci ne vom mai vedea. bun. a doua zi m`a sunat sa` ma invite la un suc si o pizza intr-un restaurant:$. am acceptathappy. ma simteam c`am atrasa de elhee hee
Cand am ajuns la restaurant. a cam intarziat vreo 10 minoh go on.si m`am dus la baielaughing. cand m`am intors el era la masa si ma astepta cu un buchet mare de trandafiri.am stat, am baut, am mancat,,. dupa aia ne-am plimbat prin parc unde ma tinea iar de mana.ne-am asezat pe o banca, ma mangaia p picior si apoi m`a sarutatlove struck a fost fenomenallove struck asa dintr`o datalove struck si toata saptamana asta m`a tot invitat sa iesim.si am tot iesit.si ieri mi-a spus "Te iubesc"batting eyelashes. atunci i-am spus si eu ce simt pentru el.si deci seintimentu era reciproc...azi dimineata m`a chemat la el, si a zis ca are o surpriza pentru mine.Am mers la el si mi-a cumparat un lant de aur cu numele meu pe elbatting eyelashes apoi cand am ajuns aasa mi-a trimis un mesaj cu versurile: te iubesc multlove struck si as face orice pentru tinelove struck Apoi m`a sunat si mi-a propus sa fac revelionul cu ellove struck pai.am spus ca ma mai gandesc.stiti dc?sad. pentru ca si primul m`a sunat azi si mi-a propus aceeasi chestie.acum nu stiu ce sa facsad. vreau un sfat, o parerede la voi,. sa`mi spuneti ce credeti ca artrebui sa fac?sad. eu inca tin mult la primul.si la al2-leala felcrying. ii iubesc enormsad off.baietiichatterbox. Deci cu cine ar trebui? primul m`a ranit multsad. dar as vrea satrec mai departe.si el a trecut mai departe dar m`a invitat azi,. si ma gandeam ca poate mai vreo sansa. dar a aparut si al 2-leacrying. va rog un sfat:*love struck Fundaaaalove struck

Răspuns Câştigător
| Adryanna_1259 a răspuns:

Pai gandeste-te primul tea ranit si a trecut mai departe... iar povestea cu al doilea mi se pare ff romantica... cred ca tine la tine si cum ai zis si tu, ti la el. Cred ca mai bine mergi cu actualul prieten, fiindca daca mergi la primul si actualul te-ar prinde ca te dai la el cu singuranta se va simti ranit si primul baiat probabil ca nu mei e la fel de interesat si chiar daca accepta sa va impacati nu cred ca o sa mai fie ca inainte, sper ca te ajuta sfatul meu :* si An nou fericit cu oricare baiat alegi big grin

4 răspunsuri:
| Sperman a răspuns:

Primul? Wtf, te-a facut o data sa suferi, te v-a mai face inca o data. Dupa cum spui baiatul al doilea pare a fi baiatul de vis, ramai cu el. Nu ezita vad ca ti-a facut deja cadouri, nu oricine face asa ceva, cel putin nu asa repede. Eu cred ca e o persoana pe care nu ar trebui s-o ratezi. Si eu sunt o persoana romantica care se ataseaza foarte repede de persoane, vad ca si el e la fel. Repet : Nu-l rata pe el. Hmmm... ma baga la ideei fiindca te-a invitat sa fiti singuri in seara de revelion. Du-te, dar intreaba-l daca mai este cineva, daca mai sunt du-te, daca nu e clar ca vrea/doreste sa faca sex cu tine. Poate nu e genul de baiat care sa te lase apoi, dar de ce sa risti. Daca e cu mai multe lume, du-te daca e singur spune-i ca nu poti ca iti petreci cu familia, gasesti tu un pretext. Nu te arunca prea repede in patul lui fiindca sunt multi excroci/obsedati in lumea asta!
Bafta! big grin

| ELLSSA a răspuns:

Nu poti iubi doua persoane la fel. Pune in balanta ce calitati-defecte are unu, dar si cealalt.Gandeste-te bine cu care vrei sa fi! PRIMUL CONTEAZA ENORM(parerea mea), doar a fost primul... Intreaba-ti inima, ea cu care vrea sa fie? Dintre cei doi, care simti ca te iubeste mai mult?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai primul te-a ranit. e fostul pentru ca nu te merita si punct! al doilea pare destul de dulce love struck.si cred ca el chiar te iubeste.asa ca nu-i da cu piciorul si nu renunta la el pentru un badaran care te-a ranit!

| lida_1180 a răspuns:

Du-te impreuna cu al 2-le la primul. adica esti cupu cu al 2-lea dar mergeti impreuna la primul daca le convine daca nu cu al 2-lea.