| madalina_4528 a întrebat:

Hej! ce varsta este potrivita ca sa iti incepi viata sexuala(fete)...15 e ok? sau...big grin

14 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

După 19 ani este bine!

| Crisu a răspuns:

Fiecare isi incepe viata sexuala la ce varsta vrea. Dar din punctul meu de vedere, la 15 nu, nu este ok. In primul rand ca la 15 ani esti inca in dezvoltare si iti poti da peste cap tot organismul. De-aia este indicat sa o faci la 18 ani, pentru ca atunci esti dezvoltat atat fizic cat si psihic.
Tu faci ce vrei, asta este alegerea ta, dar eu iti spun ca ar fi bine sa mai astepti, pentru ca asta ar fi o greaseala... si o a regreti. De ce nu iti ocupi acum timpul cu iesirile impreuna cu prietenii? De ce te grabesti? O sa ai destul timp pentru asta, mai tarziu.
XoXo

| Maothecat a răspuns:

Nu e deloc ok. dupa 18 ani cand corpul isi cam termina maturizarea. acum depinde de la un organism la altul pentru ca nu toate se maturizeaza la fel.in orice caz la 15-16 ani este foarte repede.

| crisu_4701 a răspuns:

Madalinalaughing
Nu face greseala de ati incepe viata sexuala asa devreme 15 ani nu sthii nimic despre asta.
Parerea mea este sa pui baiatul sa astepte sa nu-i oferi nimic
cea mai potrivita varsta este de 17 -18 ani.

Daca te simptii pregatita sau documentata pentru asta faci ce vrei,
daca o faci iti asumi riscuri foarte mari,
de ex te poti imbolnavi sau doamne fereste sa ramai gravida
bafta in alegere:*
Ps:daca ai o relatie de cativa ani cu acel baiat si il iubesti si el te iubeste.
Tu decizi:*

| Kitty a răspuns:

In mod normal ar fi bine dupa 18 ani. Daca o faci inainte, trebuie sa fii capabila sa iti asumi o anumita responsabilitate, sa fii sigura ca norocosul este un tip intreg la minte care nu te va parasi imediat dupa ce si-a atins scopul si sa te simti pregatita psihic. Succes in a alege ceea ce e mai bine pentru viata ta!

| LeuTz a răspuns:

Daca ar fi dupa astia de pe TPU cel mai bine nu ti-ai incepe niciodata viata sexuala.E plina lumea de ipocriti, frigide, frustrati/frustrate.Cand simti nevoia si crezi ca acel cineva e potrivit pentru tine si vezi ca merita atunci e momentul.Dar cel mai bine ar fi la 16 si nu chiar la 15.Au dreptate cu maturizarea corpului etc dar asta nu e motiv sa stai acum cu frica ca iti va creste o mana, un picior sau vreo ureche in plus.

P.S. : Mihaidavidoglu ai pe putin 100 de ani.

| FullMoon_2720 a răspuns:

Parerea mea este cam pe la 17

| Mmmmaaaaddddyyyy a răspuns:

15 ani nu este deloc oklaughing).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti panarama poti si de la 12

| Fairy_6262 a răspuns:

Nu e ok eu mi-am onceput-o la 19.

| yonutz96 a răspuns:

Sincer,nu e bine la 15 ani e o mare greseala cel mai bine e de la 17 ani!

| Christal a răspuns:

E potrivit sa ti'o incepi atunci cand ai gasit o persoana in care intr'adevar poti avea incredere si sa ai o oarecare vechime in relatia cu eahappy
sunt foarte greu de gasit acele persoane. nu este vorba aici daca esti sau nu esti panarama cum se zicea mai sus daca faci la nu stiu ce varsta.acum nici sa nu exageram cu varste gen 12 anilaughing...

fiecare stie cand e mai potrivit pentru eltongue parerea mea.

| Ancutza_9490 a răspuns:

Daca incepi de la 15 ani o sa devii o curva.

| madalina_4528 explică:

Multumesc pentru raspunsuri... oricum nu am de gand sa o fac la 15 ani happy