| jess19 a întrebat:

Hello! Am 15 ani...bine trec direct la subiect: ma simt super nasol! nu mai am prieten cred ca de un an si ceva.si de cand eram mica nu prea aleargau baieti dupa mine, dar acum ca sunt la varsta adolescentei mi-am pus problema asta deoarece multe dintre prietenele mele au prieteni si o gramada de baieti le plac.bla bla.si de cateva zile ma tot gandesc...eu ce nu am si au toate celelalte fete. ar trebui sa fiu pitzi ca sa ma placa cineva? ca nu prea ma machiez si nu imi arat " baconul" si nu ma dau in stamba e asta asa rau pentru ca nimeni sa nu se uite la mine? bine sunt si cam timida. si de cand ma stiu mereu am fost o fire vesela si destul de ok din cate crd eu.pls ma ajutati cu o parere? voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Eu cred că treci prin starea aia tipic adolescentină în care te lamentezi aiurea când nu este cazul!
În primul rând eşti FOARTE OK din descriere aşa că revino-ţi!
Nimeni nu a murit până acum din cauza lipsei de atenţie a sexului opus.O tânără, trebuie să fie mândră şi stăpână pe sine, în general şi asta atrage bărbaţii/băieţii.
"ar trebui să fiu piţi ca să mă placă cineva?" Băi tu îţi dai seama ce prostii colosale debitezi?
NICIODATĂ, dar niciodată să nu te gândeşti că trebuie să te schimbi pentru cineva, mai ales pentru un bărbat!
Tu, eşti unică, fiecare om este unic prin personalitatea lui, nu trebuie să urmezi exemplul unor domnişoare care îşi expun totul la vedere şi gândesc cu alte organe!
Aşteaptă, sau dacă te simţi atrasă de cineva cucereşte-l, dar nu te gândi să faci asemenea schimbări numai ca să atragi pe cineva.
O să sesizi mai multe lucruri cu timpul, până atunci îţi recomand "Psihologia vârstelor".
Fi mândră de ceea ce eşti!
Baftă şi vacanţă plăcută!

12 răspunsuri:
| thereforyou a răspuns:

Sa fim seriosi, " sa nu te schimbi niciodata pentru nimeni "? Ce tampenie e asta? Fiecare om trebuie sa fie intr-o schimbare continua de la mai putin bine la mai mult bine. De exemplu daca ai obiceiuri proaste, cum ar fi sa scuipi pe jos, pe pereti, in farfurie, trebuie sa scapi de ele, daca asculti manele trebuie sa incetezi etc.

| irinnnnnaaaaaa a răspuns:

Hmm.ceva gen`gandeam si eu acum ceva timp.Nu trebuie sa te schimbi pentru nimic in lume:*.de ce sa te schimbi? ca sa te placa cineva? crezi ca nu exista o persoana in lumea asta sa te placa asa cum esti? Daca cineva te iubeste, te iubeste asa cum esti si punct!
Ar trebui sa nu mai fii timida si sa stai de vrb cu baieti(sa ai o gasca cu mai multi baieti sau la scoala sa stai cu baieti pentru ca asa o sa te acomodezi si in + poate unul dintre aceea o sa te placa).exista si pentru tine cineva acolo nu'ti face grijiwinking.nu ai acum dar o sa ai mai incolo.poate mai multi decat au si au avut prietenele tale.
asa ca nu te schimba!winking:*. ramaii asa ca presupun ca esti bine:*. orice om este frumos ori unii in interior altii in exterior sau poate si am2 dc nuhappy
sper ca te'am ajutat putintonguepapahappy sa ai o seara frumoasa si succes in cautarea parteneruluihee hee.

| Pedala a răspuns:

Poate esti proasta!?

| lauthebest_8914 a răspuns:

Pai incearca sa te machiezi si tu putin sa te imbraci mai sexy sa se vada tunarile happy ai incredere ca o sa mearga

| w0rkSpace a răspuns:

Deci Date la baieti si tinei in suspans... vorbeste cu ei fai sa creada ca ii placi si tu la sfarsit il vei alege pe cel mai bunwinking

| lolobv a răspuns:

Pai daca ai "balcoane" sau ceva funduletz nu are cum sa ai prieten. bine ca conteaza si fata. da fii atenta daca unu te place dupa felul cum ai tu "balcoanele" sau fundu tu sa nu il placi ca el vrea doar... si o sa ai inima franta ca o sa se desparta de tinewinking un sfat: fii mai sexywinking

| tpu2011_1353 a răspuns:

Asteapta-l ca vine el odata si odata, si atunci te vei satura de el.big grin.Iti zic eu:* Take care.

| Christian_4155 a răspuns:

Mai asteapta happy.Eu am avut cam aceeasi problema, insa pana sa incep urmatoarea mea relatie, practic... ma simteam iubit de prietenii mei cei mai buni happy.Nu-mi mai trebuie nimic cand stiu ca sunt cativa oameni care ma iubesc cu adevarat si chiar tin la mine big grin.

| Xexma a răspuns:

Daca incepi sa cauti tu baieti ai grija sa nu pui suflet la nici unul.
-esti mica pentru o relatie pura
-majoritatea baietilor vor sex la varsta asta
daca cauti un tip care sa te placa asa cum esti si sa nu doreasca sex decat atunci cand esti tu pregatita, mai ai de asteptat big grin

| xBebelushax a răspuns:

Nu trebuie sa fi ca toate celelalte pitzihee hee baietii isi dau si ei seama ca ele sunt proaste si isi bat joc de ele. Stai linistita cine te va iubi te va iubi asa cum esti si va sti sa o facahee hee

| Hăgiul a răspuns:

Draga "jess19" nu trebuie sa-ti faci probleme, tu esti iubita de multe persoane si nu-ti dai seama. Oricum daca un baiat te-ar dori, ar fi din simplul fapt ca nu ar avea amintiri "urate" cu tine. Sunt si baieti cu "capul pe umeri" care mai intai vad interiorul si pe urma haina ce il imbraca, asa ca trebuie sa ai rabdare.
Tu esti pretioasa, esti pentru o viata nu ca toate conopi(z)dele care sunt pentru o seara drept jucarii si dupa aceea la gunoi. Asa ca ai rabdare.pentru ceva pretios este necesar un timp mai indelungat.

Pastreaza-ti speranta si ai incredere in tine, lasa zambetul pe fata pentru aceia care te iubesc. Poate pentru unii un zambet de al tau inseamna o eternitate, viata e prea scurta pentru a o irosi: )

| jess19 explică:

Daca puteam sa dau funda tuturor o faceam! mersi pentru ajutor>big grin