| caramba12 a întrebat:

Hello! am 21 și am un prieten-amic de 18 ani, noi ne știm de mult, dar simt ca în ultimul timp lucrurile s-au schimbat între noi e o atracție care o simt fața de el și des petrecem timpul împreună, îmi place la nebunie să discut cu el despre orice.Azi el a facut primul pasu și mi-a propus să încercăm și să vedem unde ajungem.Ar fi ok o astfel de relație cu o diferență de 4 ani(mereu mă urmărește ideea ca sunt prea bătrână pentru el)? Prietenele îmi spun ca mai mult de o aventură = friends with benefits nu ar merge lucrurile mai departe.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde de caracterul lui, poate va functiona o relatie, de fel e curvar sau?

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a evita eventualele viitoare amintiri neplacute in care regretele sa reprezinte factorul dominant, privind ratarea sau pierderea unor posibile stari de fericire si satisfactie, chiar si doar temporara, ar fi indicat sa urmezi sfatul ce reiese din proverbul :,, Incercarea moarte n-are'' sau,, Nimic nu este imposibil pentru cel care încearca." fiindca oricum si in orice caz/stuatie nu ai nimic de pierdut ba dinpotriva orice noua incercare reprezinta o experienta in plus. big grin

| sofisis a răspuns:

Intre 18 si 21 sunt 3, nu 4 ani. Plus de asta este o diferenta infima. Daca voi va placeti, nu vad de ce nu ar merge si de ce nu ai incerca. Si....batrana? Really?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

"caramba12
în 19 Noiembrie 2017 | caramba12 a întrebat:
Hello! am 21 și am un prieten-amic de 18 ani, noi ne știm de mult, dar simt ca în ultimul timp lucrurile s-au schimbat între noi e o atracție care o simt fața de el și des petrecem timpul împreună, îmi place la nebunie să discut cu el despre orice.Azi el a facut primul pasu și mi-a propus să încercăm și să vedem unde ajungem.Ar fi ok o astfel de relație cu o diferență de 4 ani(mereu mă urmărește ideea ca sunt prea bătrână pentru el)? Prietenele îmi spun ca mai mult de o aventură = friends with benefits nu ar merge lucrurile mai departe."

| HazelEyes77 a răspuns:

Cum adica esti prea batrana pentru el? Ai 21 de ani si e o diferenta de 4 ani intre voi, mare lucru...de parca conteaza varsta cand simti ceva pentru o persoana! Daca si el isi doreste acelasi lucru nu vad de ce ai avea asemenea prejudecati. Incercarea moarte n are, stii cum se spune din popor. Fa ce iti spune tie inima si lasa parerile prietenelor tale.

| Socke a răspuns:

Nu vad de ce sa nu functioneze.De principiu de la 16/17/18 ani in sus nu se mai vad atat de mult diferentele de varsta gen(2/3/4/5 ani).Eu zic ca e ok.Nu trebuie sa iei in seama tot ce zic prietenele tale. daca tu il iubesti si el te iubeste e foarte bine.

| Socke a răspuns:

Iar prietenele tale sunt total imature la 20/21 de ani daca spun ca nu ar merge o relatie din cauza diferentei de 4ani.

| MidnightR a răspuns (pentru Socke):

Si ele sunt probabil dintr-alea de fug numai dupa cei de 25-26 ani laughing