| anonim_4396 a întrebat:

Hello! Am o mare problema! Iubesc! Sau cel putin cred ca iubesc. Ne intelegem relativ bine, totusi din punctul meu de vedere, ea este o fire dificila, conceptiile ei sunt diferite de ale mele insa ne-am demonstrat ca putem convietui. Una dintre marile probleme este aceea ca ea doreste sa stie totul in ceea ce ma priveste iar aici ma refer la: cine ma suna, de ce, unde am fost, cu cine etc, iar eu trebuie mereu sa ii explic amanuntit si de cate ori este nevoie ce si cum. nu ar fi o problema, mi se pare normal sa te intereseze astfel de aspecte in limitele bunului simt bineinteles, insa atunci cand vine vorba sa fac si eu acelasi lucru in ceea ce o priveste ma lovesc de un zid, imi da o explicatie scurta, foarte putin credibila care lasa impresia de "daca ma crezi bine daca nu asta este", imi spune ca sunt gelos si ca o deranjeaza astfel de intrebari! mi se pare ceva foarte suspect in treaba asta...sunt pe punctul de a incheia relatia pentru ca ma deranjeaza foarte mult atitudinea asta. ce parere aveti? gresesc? ce ar trebui sa fac? cum ar trebui sa procedez? mersi

Răspuns Câştigător
| emy_8408 a răspuns:

Nu cred ca gresesti deloc, cred ca ar trebui sa ii spui ce te deranjeaza la ea, direct fara ocolisuri, a vazut ca tu ii accepti toate mofturile, ca ii raspunzi cand vrea ea, ii explici amanuntit tot, si ea crede ca te are la picioare si ca poate sa faca ce vrea din tine, schimbati atitudinea fata de ea, fi mai indiferent si fa acelasi lucru "daca ma crezi bine, daca nu asta este" nu ii mai da mura in gura tot. happy

4 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu incheia inca relatia. Vorbeste cu ea mai intai ce te deranjeaza, dar fara menajamente. Daca nu se schimba atunci poti spune 'pa pa'.

| Razvan a răspuns:

Nu incheia relatia inainte de a fii 100% convis ca ai facut tot posibilul ca sa o poti salva, astfel sa nu ai ce regreta mai tarziuhee hee
Vorbeste cu ea si spune-i absolut tot ce simiti, fara menajamentehappy
Poate ca vorbele tale o vor trezi la realitate. Daca insa ea va continua cu gelozia asta fara sens si iti va raspunde la intrebari monosilabic renunta la eawinking

Răspuns utilizator avertizat
| RainDrop a răspuns:

Fa cum face si ea si vb cu ea =)