| anonim_4396 a întrebat:

Hello! am si eu o intrebare.imi place de un baiat de ceva timp.inainte eram prieteni foarte buni... dar pana intr-o seara cand am ramas amandoi afara si m-a tot privit apoi m-a luat in brate si a vrut sa ma sarute...insa mi-e teama sa nu fie vorba despre o simpla placere de-a lui.toti prietenii imi spun ca este baiat cuminte si toate aleahappy. nu stiu ce sa fac:-

7 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca sunteti prieteni buni, ai incredere in el si crezi ca nu te va dezamagi, merita sa va acordati o sansa dar cred ca inainte trebuie sa aveti o discutie serioasa in legatura cu acest aspect.

| Psihoyounger a răspuns:

Ai spus ca aţi fost/sunteţi prieteni buni. Înseamnă că îl cunoşti bine. Eu nu îl cunosc şi nu îţi pot spune ce fel de om este dar dacă tu consideri că este persoana care te merită, atunci luptă pentru el. Nu va fi greu dacă sentimentul e reciproc. Dar dacă vrea doar să se joace cu tine, mai bine lasă-l, nu are rost să suferi. Iubirea e frumoasă atunci când te face fericită. Când suferi din cauza ei nu mai este plăcută!

Sărbători fericite!

Psihoyounger

| pendula a răspuns:

Daca ai unpic de incredere in el incercati o relatie, daca el se schimba si iti cere mai multe atunci tu vei sti ce e cel mai bine de facuthappy. mult noroc

| gyo a răspuns:

Daca inainte erati prieteni foarte buni inseamna ca il cunosti destul de bine si stii ce fel de baiat este. daca tie iti place de el si simti ca ar putea iesii ceva din relatia asta atunci stai cu el.

eu zic sa nu te lasi influentata de parerea prietenilor si sa faci ce simti tu ca e mai bine.

| Bybyloy[:x] a răspuns:

Macar incearca. Poate el chiar te place!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa il cunosti mult mai bine. Daca tie iti place de el, incearca sa fiti impreuna, iar intre timp iti vei da seama tu singura ce fel de pers e.Incearca oricum, daca iti doresti cu adevarat sa fii cu el.

Răspuns utilizator avertizat