| Mizu a întrebat:

Hello, am si eu o mica problema.
De acum o saptamana mi-am inceput viata sexuala si de atunci am cam facut dragoste cu prietenul meu zilnic dar de fiecare data, indiferent cat de excitata eram, ma durea destul de puternic la penetrare. E in regula?

Răspuns Câştigător
| Alinutza_5368 a răspuns:

Hey
Probabil ca totusi undeva aveai o retinere.Nu erai destul de uda de aia te doare si normal pana cand sa obisnuiteste corpul tau dureaza un pic. Dc nu incercati sa folositi prezervative cu ulei (nu stiu cum sa spune pe romneste)pentru o alunecare mai usoara.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In general, se recomanda ca dupa primul contact sexual, femeia sa faca o pauza de minim 2-3 zile inainte de urmatorul, pentru vindecare. Tu nu ai facut-o si ai mai si facut exces de sex. Asa ca e normal sa ai mici dureri. Ia pauza necesara si incercati din nou. Daca durerea persista, e cazul sa devansezi un pic vizita la ginecolog si sa mergi la consultatie. Oricum trebuie sa te duci in prima luna de la inceperea vietii sexuale.

| Shinen a răspuns:

Nu esti destul de pregatita.

| atianin a răspuns:

De obicei dupa ce ai avut primul contact sexual ar trebui sa te duci la un cabinet ginecologic unde it se face un control amanuntit si ti se spune daca ai vreo problema sau nu.
Nu ai de ce sa te panichezi. Espre binele tau, ar fi bine sa mergi cu prietenul tau sa stie si el daca este totul in regula.

| ღ {кαтαℓуηα} ♥ a răspuns:

Du-te la ginecolog