| antipatica87 a întrebat:

Hello! cati dintre voi ati visat sa va casatoriti cu prima iubire? De ex am cunoscut o fata care este cu prietenul ei de 7 ani si de 4 a inceput sa o si bata! cate dintre voi fetelor ati accepta chestia asta daca este prima iubire, adica ati accepta doar de dragul iubirii?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

întrebarea ta sună cam ciudat,dar eu am înțeles ideea,așa că o să încerc și eu un răspuns, cu riscul să-mi spui apoi că nu trebuia să mă bag, dacă nu "sunt un suflet sensibil"(Nyx); deci fata asta de care zici tu își cam merită soarta; că tu spui că de 4 ani o troznește ăsta, iar ea stă și încasează pentru că îl iubește pentru cum era el acu 7 ani; deci e proastă rău; ca să n-o mai aburim noi acum cu teorii despre violența in familie și alte alea! când începe fraierul să dea în tine,cam trebuie să pleci! iar dacă tu ești moartă după ochii lui verzi,sau după altceva-înțelegi tu, și nu te lași dusă,atunci se cheamă că ești cea mai mare proastă de pe toată întinderea planetei asteia frumoase; și deci cam asta e! și nu mai spune "de dragul iubirii",da? e de dragul a ce-am spus mai devreme; nu a ochilor verzi!
"PS":iar pe el să nu ne grabim să-l judecăm greșit! sunt convins că el,de fapt, este un romantic,și poate chiar și "bărbatul perfect"; și un tip corect; cu amanta lui - mă refer,sau cu târfele la care merge, când "am avut ceva treabă, și nu mai comenta atât!".ok.pa!

| ExistaMosCraciun a răspuns (pentru anonim_4396):

M-ai citat, ce draaaguuuuț, hehehe!

| anonim_4396 a răspuns (pentru ExistaMosCraciun):

Ce mai faci Nyx? vezi că gluma aia a ta cu "sună un prieten,dar vezi să nu-ți cadă semnalul",am băgat-o la mess,sus-în colț,să mai râdă și amicii mei din listă!
în rest,ca noutăți,a venit Cristina pe la mine,când nu eram eu p-acasă,și mi-a umblat prin laptop; fix două răspunsuri a șters - cum ți-ai dorit tu,smiorcăită mică! acu,să nu te superi,dar eu te alint,nu fac altceva!; apoi am vorbit după aia cu ea un pic,și mi-a zis că dacă am recunoscut că sunt porc,e ok.; și deci am rămas doar cu rușinea la colegele de aici,care își puseseră speranțele în mine,cum că aș fi un băiat foarte amabil,cu bun simț,etc-etc;
cam nasol,e-adevărat!
în fine,nu sunt supărat pe tine,că așa-i la război,dar uite,m-am gândit totuși să îți răspund serios la întrebarea aia a ta cu "de ce fug bărbații de femeile independente"!
și eu zic așa:bărbații nu fug de femeile independente,în schimb fug de alea independente și care nu prea au umor;
asta-i varianta scurtă!
de fapt e o glumă; glumă e aia când trebuie să râzi; stai un pic! deci umor e când faci glume-așa,iar glumele sunt alea care te fac să râzi;
bine,stai c-o iau altfel:uite, de exemplu un banc e o glumă; înțelegi? bun; mai departe:cine spune bancuri înseamnă că are umor, iar cine îl înțelege- bancul -are iarăși umor! și râde;
bine;
ce e un banc? băi frate! mă omori!
deci un banc e un fel de poantă!
hai că mai bine îți dau un exemplu:ai văzut în urmă cu 20 de ani,revelioanele alea cu Stela și Arșinel? bun; deci ei făceau poante acolo! și lumea râdea! lumea care n-avea umor!
hai că acu m-am încurcat eu!
bine, nu mai am răbdare acum, dar poate mai vorbim!

| ExistaMosCraciun a răspuns (pentru anonim_4396):

Eh, asta ar fi culmea, taman tu, care ai vorbit ca la usa cortului, sa fii suparat, hahahaha! Ce e o gluma stiu foarte clar, la fel cum stiu si ce e o gluma de doi lei, chestiune pe care n-o apreciez.Smiorcait esti tu, ca nu eu ma panicasem ca -imi iau contul, adica de tot de tot-, ca sa te citez. Hai ca nici eu nu mai am rabdare, seara buna!

| anonim_4396 a răspuns (pentru ExistaMosCraciun):

Păi m-ai cam "citat" în tot răspunsul ăsta-al tău!
aia cu "ușa cortului" e a mea,"smiorcăitul" e al meu și el,iar "de tot de tot" și faza cu "răbdarea" recunoști și tu că-s de la mine;
vorba lui Born, am impresia că ne cam răspundem singuri pe aici, de pe alte conturi!
și dacă stau bine și mă uit...parcă și scrisul ar fi al meu!
să fiu al draq,e tare faza asta!
dar totuși nu cred; văd că o bagi pe aia cu "hahaha"! să fii tu poneiultroian? asta nici atât! el nu s-ar fi lăudat că știe ce e o glumă! plus că are și mai multă răbdare! și nici nu "citează" atâta; înseamnă că dacă eu nu sunt, el nu e, Jelli- nu cred (că la 15 ani se pricepe să răspundă), cin* să fie atunci? NOname că nu i-am dat ăia 0, 5%- încă?
sau să fie vreo* fată de p-aici care i-am dat ignore la mess,chiar azi?
în fine; mai vino și tu cu un răspuns, poate mă prind care e combinația!
vezi cum e viața asta? acu* mai o lună îți ziceam invers! adică să dispari!
bine; pa, dragă!

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Am o rugăminte la tine, limitează-te în discuții la persoana mea. Toate au o limită!
Pa, pa.

| lolly a răspuns:

Daca barbatul te iubeste (o face, nu doar zice) nu se va atinge, si nu te v-a bate niciodata. Daca iubesti o persoana cum poti sa-i faci rau? Aia nu mai e iubire.

| carminaburana43 a răspuns:

Prima iubire, a doua ori a cita o fi este inacceptabil asa ceva.Eu am trait cu sotul impreuna 23 de ani dar daca si o data ar fi pus mina pe mine as fi divortat.

| SimonaAdina a răspuns:

Draga antipatica87 orce fata care se respecta nu ar accepta asa ceva din partea partenerului.Nu conteaza cat timp ai fost impreuna cu acel baiat s-au cat de mult il iubesti daca vrei sa ai o viata normala si fericita o sa il parasesti pe acel baiat care a indraznit sa ridice mana la tine.Acel baiat cu siguranta nu te iubeste, s-a obisnuit cu tine si atat tot.Asta este lipsa de respect din partea unui baiat sa ridice mana la o fata.Acea fata care va permite vreodata asa ceva o sa aiba de suferit toata viata, si dupa un timp o sa-si dea seama ca a facut cea mai mare greseala din viata ei ca a acceptat asa ceva.La un moment dat daca acea fata traieste alaturi de un astfel de baiat o sa isi traumatizeze intreaga familie nu doar pe ea, si copii care o sa-i aibe cu acel baiat o sa sufere si la fel si parintii fetei care o sa sufere enorm ca fata lor traieste alaturi de un `animal`. Stau si ma gandesc oare cum pot unele femei sa doarma in acelasi pat si sa faca dragoste cu un astfel de barbat, care prima data le da o mama de bataie si apoi se poarta de parca nu s-a intamplat nimic neobisnuit!

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Pai daca sta si indura, inseamna ca ii place asa...ca altfel, gasea ea o solutie.

| blondutzata a răspuns:

Nu pentru c afemeile maltratate duce o viata de chin poate ca cu iuberea a doua ar duce o viata mai speciala si mai interesanta cu dragoste si iubire nu cu maltratare si oricum cine accepta sunt nebune femeii eu nu as accepta cu siguranta asculta de mine nu cunva sa o iei pe drumul gresit prima iubire te poate maltraata te-ar putea insela si chiar si adoua dar in viata fi prevazatoare

| AndreeaChitu a răspuns:

Prima iubire nu e mereu cea perfecta se mai intampla iar daca m-ar bate "iubirea mea " normal ca as pleca si probabil toate am zice ca nu am accepta dar cand esti in fata faptului toate reactionam divers eu as pleca nu m-a batut mama cu tata cum sa perit sa dea in mine ce drept are, dar multe nu au curajul sau forta de a o face crezand ca e mai bine asa cu "iubirea asta" decat fara, dupa mine persoana care te iubeste nu te loveste, te protejeaza de rau.