| GogosikaInfuriata a întrebat:

Hello everyone! Am si eu o povestioara de dragoste care sa incheiat de curand. Suna cam asa:

A vrut sa ne despartim, ne-am despartit, spunandu-mi ca de-a lungul a 3 ani i-am facut multe, orgolii, principii, ambitii (chestii legate de comportament) si mai pe scurt nu a mai rezistat si a ajuns la concluzia ca e mai bine sa ne despartim (dupa un termen de o luna timp acordat de mine pentru el, pentru ca fiind un tip cam indecis nu stia ce vrea sa faca) si dupa o luna mi-a zis ca e mai bine sa fie NU! E constient ca om perfect fara defecte si fara pacate nu exista si cu toate astea a decis sa mergem pe drumuri diferite. Mi-a spus ca "niciodata sa nu zic niciodata pentru ca cine stie dupa experienta asta, sau dupa altele care vor urma, vom ramane cu buza umflata amandoi si poate vom vrea sa reluam ce-a fost odata" si mi-a recunoscut ca o sa-i fie greu sa isi faca alta relatie sigura si serioasa pentru ca eu am fost pentru el aproape tot ce si-a dorit, si frate si sora si prietena si iubita, ca i-am fost alaturi si la bine si la greu, ca l-am ajutat cand a avut nevoie de ajutor, ca am fost genul de fata care nu e "pudel" si nu ma las calcata in picioare si am stiut de fiecare data sa-mi castig respect, dar ca o sa incerce si alte relatii. Acuma va intreb pe voi: In cazul unui esec cu privire la viitoarele relatii ale lui, daca va dori sa se intoarca la mine, nu ati interpreta asta ca voi ati fi a 5-a roata la caruta, sau roata de rezerva? In cazul in care nu ar gasi pe altcineva mai bun, sa vrea sa se intoarca la ce-a avut? Vi se pare corect? Ce ati face in locul meu? Eu am decis sa fiu un timp singura (o luna sau doua) pentru a-mi pune ordine in ganduri dupa care imi voi vedea de viata FARA EL. Astept cat mai multe raspunsuri, am nevoie de sfaturi straight face Pls luminati-ma.

Răspuns Câştigător
| nicol20 a răspuns:

Buna draga te inteleg perfect te simti ca si cu mai fi solutia de rezerva daca nu gaseste alta mai buna ca tine el ce o sa zica ca tu il iubesti si automat te impaci cu el indiferent de escapadele lui dar sincer avem mandrie si noi si ce sa facem sa o calcam in picioare nici o sansa.Mai bine suferi o luna un an decat toata viata gandeste-te ca nu a fost sa fie asa s-a inatamplat. Daca e sa fie al tau Dumnezeu va face in asa fel ca voi sa va impacati. Draga lumea este plina de barbati poate el nu te merita.Gandeste_te ca lumea este plina de barbati si este plina si de femei dar femeie ca tine nu v-a mai gasi. sper sa te fi ajutat cu ceva. te pup

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sincer, eu nu as mai vrea sa se intoarca la mine. Fiindca ciorba reincalzit nu mai e la fel. Daca l-ai iubit cu adevarat, dupa 3 ani de relatie o sa-ti trebuie mult mai mult de o luna sau doua de refacere. Mai degraba doi ani, doi ani si ceva, de-abia dupa aceea daca te vei putea gandi la alta relatie,

| monyk a răspuns:

Buna, sincer daca as fi in locul tau as astepta sa mai treaca ceva timp, nu as putea sa ma pronunt daca l-as accepta din nou in viata mea sau nu in cazul in care el va avea un esec in alta relatie, poate mi-as vedea de viata mea si nu a-s accepta sa ma impac cu el, dar daca ar fi sa gandesc cu inima, ma gandesc ca dupa atata timp de relatie voi va stiti destul de bine, aveti multe amintiri si intamplari impreuna si poate din iubire (poate)i-as da o noua sansa sa fim impreuna si nah... e cam dificil.Trebuie sa iti asculti si inima dar sa gandesti si cu capul, desigur c anul mi-ar conveni sa stiu ca sunt roata de rezerva, dar poate e prea mult zis asta, cine stie, poate ca fostul tau iubit vrea sa incerce ceva nou, desi te iubeste, poate ca vrea libertate sau vrea sa vada cum merge si cu altele iar pana la urma tot la tine se va intoarce, nu stiu de ce, dar presimt chestia asta, ramane la decizia ta daca il vei accepta iar in viata ta in cazul in care el se va intoarce la tine, totusi timpul le rezolva pe toate, mai bine incearca sa mai uiti de el, timpul va decide...

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Da, el cauta aventura si cu asta am spus tot.
Daca te iubea cu adevarat luati doar o pauza si gata, dar el cauta altceva si te tine si pe tine de rezerva, in caz ca...de parca ai fi o haina de la second hand!

| Alisa a răspuns:

Pai el acum vrea sa incerca si ceva nou, ca de...si va veni la tine in momentul cand isi va da seama ce a pierdut. pune-ti in ordine gandurile si sentimentele, nu lua o hotarare acum, si asteapta s amai treaca ceva timp. poate vei incepe o noua relatie, etc.

si daca in caz ca el se va intoarce inapoi la tine, atunci vei vedea daca mai merita sa aveti din nou o relatie, sau daca nu. in momentul acela vei vedea ce e de facut, pentru ca nu poti sa spui de pe acum ce vei face pana nu esti fata-n fata cu situatia respectiva.

bafta:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa il lasi balta.
si o sa se intoarca.

| TrOlLeR a răspuns:

Testeazal putin. daca icepe sa profite de tine atunci inseamna ca nu e de incredere.eu as cauta pe altcineva in locul tau!thumbs upthumbs up.iti doresc o viata cat mai bunalove struck