| DoarNoemi a întrebat:

Hello... m-am hotarat s scriu acum pentru ca ma simt "insirata". Prbl e urmatoarea, am un pr, suntem impr de o luna si desi stam f aproape ne intalnim f rarcrying nujt c are, nu ma cautza aproape deloc, mentionez ca are un anturaj de tot rahatul, fumeaza marijuana si pnm mai stie ce porcarii ia, nujt cum sa-l fac s renunte, totdeauna pretenii lui sunt mai importanti, daca il suna unu repede iese afara iar eu ma kinui ore intregi sa-l scot din casa si tot nu reusesc, ca cica e frig afara.Nu ma cauta, nu face nimic s simt si eu ca stau cu el, parca ar fi o fantoma, simt ca tine la mine dar e p alta lume, cand incerc sa-i explic c am p suflet evita subiectul si glumeste, parca nu s prinde d c i zic si nu vrea sa-si dea seama c am p suflet. Ce s ma fac cu el, el are 15 ani da umbla tot cu nazistii aia...eu 17(stiu ca e mai mic si nha, e mai imatur dar,,, vreau sa-l schimb,,, cum as putea?)

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

El are nevoie de ajutor specializat.Nu cred ca il poti schimba singura.Ar trebui sa ia masuri pentru ca nu e de gluma cu drogurile, si cu asa zisii lui prieteni

| bluesky a răspuns:

Daca vrei sfatul meu: lasa-l si vezi-ti de treaba sid e viata ta.Nu prea cred ca te iubeste(scuze dar asta cred eu), daca te-ar iubi ar vrea sa fie tot timpul cu tine, te suna etc. Daca al 15 ani fumeaza marijuana, tu te gandesti cum va fi peste 5-10 ani? straight face E o pierdere de timp sic red ca ar fi bine sa iti cauti unul de nivelul tau! E viata ta si faci ce vrei, eu t-am zis parerea mea!

| georgiana a răspuns:

Problema se poate rezolva stand departe de el, nu este pentru tine. El are anturajul si grupul lui de prieteni diferit de alt tau si nu coincide.Il poti face sa renunte la acestea dupa o luna?!
Poti trece si peste asta, alegeti prietenii cu grija pentru ca ei te pot influenta si ai sa cazi prada viicilor.

| troxanici a răspuns:

Eu spun ca nu are rost sa te complici cu un astfel de baiat, mai ales ca e mai mic ca tine si ca are un asemenea anturaj. Incearca si tu sa iti gasesti un baiat care sa vrea sa iasa cu tine, sa te asculte si sa nu aiba un asemenea anturaj, iar daca vii cu faze ca e iubirea vietii tale nu prea te cred, la 15 nu cred ca poti spune cu mana pe inima ca el e iubirea vietii tale!
Mai bine pune mana pe carte ca vei avea timp de baieti, si incearca sa ai mai multa demnitate, nu te lasa vrajita de orice baiat din asta de cartier. Come on... life is full of good guys. Sper ca te-am putut ajuta!

| soseta ucigasa a răspuns:

Vai in ce hal ai putut sa scrii, o avea el probleme... dar si tu ai probleme grave cu limba romana. Si nu mai folosi cuvinte pe care nu le intelegi...care e faza cu nazistii?

| fantoma_1793 a răspuns:

Si fantomele sunt vii.si sal indepartezi de prietenii? asta ar fi o mare greseala, de fapt grteseala asta o fac majoritatea fetelor... poti doar sa mai incerci si sa speri ca se va da pe brazda dar nu incerca tu sal schimbi pentru ca nu vei reusiwinking