| Marbella188 a întrebat:

Hello. Stie cineva daca am sanii sensibili si ma dor, avand cont ca peste 2-3 zile ar trebui sa inceapa menstruatia, sa fie din aceasta cauza? Inca nu am dureri de burta, dar am avut act sexual neprotejat in perioada fertila, cu ejaculare afara si sunt cam ingandurata. Multumesc!

5 răspunsuri:
| Anonimul2700 a răspuns:

Nimic nu e sigur cu sexul neprotejat, acum speram ca nu e nimic gravhappy

| Ofiintă a răspuns:

Întâlnesc aceeaşi situatie înainte de fiecare menstruatie.

| Niceguy2019 a răspuns:

Este posibil sa te doara sanii si din cauza menstruatiei care trebuie sa apara, dar cu siguranta poti lua si un test de sarcina daca nu iti vine menstruatia regulat.Dar eu zic ca 95% durerea sanilor o ai pentru ca trebuie sa iti vina

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varsta ai?

| corbulalbrosu a răspuns:

Este bine sa fie cunoscut faptul ca in toate cazurile in care ovulul a fost fecundat de catre un spermatozoid si pe urma aceasta prin procesul de nidatie s-a fixat in endometrul existent in uter si a devenit o sarcina implantata, in acel caz niciodata nu vor putea sa mai apara si nici sa existe senzatiile de disconfort sau de durere caracteristice simptomelor premenstruale. Daca au aparut durerile din zona sanilor si la randul lor sanii au devenit foarte sensibili, se poate aprecia si considera ca intr-un astfel de caz NU poate sa existe o sarcina si din acest motiv in scurt timp va porni sangerarea menstruala. Sanatate!