| Diiisclosure a întrebat:

Hello TPU.

Am avut o foarte bună prietenă. Dar, nu o mai am. laughing. Nu mai suntem prietene. Deloc. Vorbim, dar nu suntem. Ea e blondă, cu ochii albastrii. Imaginativă. Eu bruneta, cu ochii verzi. Spre deosebire de ea, eu mă simt banală. Mai ales că toţi băieţii merg la ea. Mie, îmi place de un băiat ( nu mă cunoaşte, teoretic, chiar dacă ne întâlnim tot timpu în oraş ), iar lui, îi place de. Fosta cea mai bună prietena, tipa blondă. Mi-a spus un coleg de al lui " ca-i place aşa şi aşa. ". Ea mi-a luat tot. Is în depresie din cauza ei, m-am certat cu părinţii din cauza ei de n ori. Am fumat. Am. Fost proastă. Acum, vreau sa-i demostez că şi eu sunt la fel de " cool ", dar prin altceva.
Si-asa, eu sunt cu moralu la pământ. Mai primesc palma asta de la viaţa.
Cum o venit iarnă. Ne-o spălat băieţii. Printre care şi el. Pe mine. Pe toate.

Mă simt foarte prost. Ea nu-i interesată de el. Oricum. Ştiu că nu ar trebui să iau aşa, dar el are 1.80, şi ea 1.50. Şi mi se pare ca-i tare ciudat.Că lui îi place de ea.
Vă rog, luaţi întrebarea în serios. Fără fraier care se plictisesc, şi nu au pe unde comenta. Mulţumesc anticipat.
oricum, cum fac cu el? Să vorbesc? Am ce să mai fac?!

9 răspunsuri:
| Smileygirl23 a răspuns:

In primul rand, eu cred ca tu esti cea care ai o problema: te crezi inferioara, te simti inferioara si atunci cei din jur te percep asa cum ii lasi tu sa te perceapa. Schimba-ti atitudinea fata de tine insati, bucura-te de fiecare moment, invata sa ai mereu zambetul pe buze, fii plina de viata si nu uita ca frumusetea nu este totul. Daca un baiat te place[sau nu] pentru cum arati si nu pentru ceea ce esti, nu merita nicio secunda din timpul tau. te-am pupat

| derpiiiiiiiina a răspuns:

Uita de tot si termina cu gindurile astea ca nu vei ajunge departe.

| shadow222 a răspuns:

Sincer mai bine ti-ai lasa prietena aia, lasate de fumat iti distrugi viitoru si baieti mai sunt draga lasa-l in pace ca o sa treaca cu timpu, nu trebuie sa-ti strici sanatatea cu nervi si altele din cauza baietilor, baieti sunt pe lume!

| Andreea_Dinu_1995 a răspuns:

Parerea mea este sa nu mai vorbesti cu ea si sa iti faci curaj sa vorbesti cu el! Si eu m-am certat cu,, fosta prietena" si mai era si varamea.Sa nu te apuci de fumat sau de alte lucruri mai grave.

| Icecream15 a răspuns:

Uita de asa zisa "fosta cea mai buna prietena" ..nu are rost sa concurezi cu o tipa..pentru ca nu ai de ce,, sau sa ii arati ca si tu esti cool happy ei nu ii va pasa big grin plus ca esti "cool " in felul tau. daca tipul te va placea iti va spune daca nu ..nu happy si daca nu iti da nimic de inteles..nu are rost sa te injosesti!

| Irina_Irina_1995 a răspuns:

Si eu am aceiasi problema .....nu stiu dar incearca sa il atragi

| Dya1299 a răspuns:

Si eu trec printr-o situatie asemanatoare, aveti prieteni comuni, daca da pune-l pe acel prieten comun sa-l intrebe pe baiat ce crede despre tine, ce nu-i place la tine si daca vrea sa fie cu tine, daca afli ce nu-i place la tine poti sa schimbi acel lucru si o sa-i placi mai mult.laughing

| wazard a răspuns:

Pai sa zicem ca si eu am trecut prin acelasi caz ca tine numai ca eu nu am fumat stii? eu am 12 ani si eu si fost prietena cea mai buna am devenit prietene sau cmbbpv cum ziceam noi...doar dintr-o cearta ...la care am plans amandoua si stiu prin ce treci pentru ca si mie mi-a placut de un baiata care nu ma cunostea dar eu era innebunita dupa el dar cand am incercat sa vb cu el mi-a zis:Mama ce frumuseste deosebit de rara!cryingsi a zis asta la misto eu crede-ma sunt acum cea mai fercicita din lume l-am lasat pe el si am intalnit alt baiat caer chiar tine la mine si ma iubeste cu adevarat >eu iti propun sa vb cu el pentru ca nu stii cand mai ai ocazia asta sper ca te-am ajutat pup si nu uita totul merge mai departe

| wazard a răspuns:

Sper ca raspunsul meu te-a ajutat si in legatura cu parintii vb cu ei ca si parintii mei erau la fel pana cand am renuntat mi-am zis ca gata nu mai pot si in plus mama avea dreptate.ea cmbppv meu fost avea cam o influenta rea asupra mea si i-am zis ca nu mai putem fii prietene si acum mama este asa de mandra de mine ca am luat o decizie destul de bune