| anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU! happy
Am o problema. Am fost cu un tip 2 saptamani si apoi s-a despartit de mine, dar nu sunt sigura de ce. Infine, treaba e ca acum vreo 2 zile m-a sarutat si in acea seara ne-am comportat exact ca un cuplu, dar nu suntem.Si faza este ca m-a sarutat atunci cand nu era o prietena de fata si cand e pe afara fata, tipul cu care am fost n-are curajul nici sa ma mai gadile, ca sa zic asa.Si nu stiu... vorbeam cu un prieten si mi-a zis ca tipul cu care am fost de fapt nu ma place, ci o place pe prietena mea cea mai buna. sad Ma simt foarte nasol, nu stiu ce sa mai cred. Ce ziceti sa fac?

7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
sa te maturizezi si sa nu te mai arunci asa din prima..primu venit/primul servit.da dovada ca esti matura si respecta-te.da dovada ca ai orgoliu, e clar ca acel baiat nu nutreste pentru tine nimic, vrea doar sa fii inca una bifata pe lista lui.app cati ani ai?
O zi frumoasa sa aihappy

| Maestra a răspuns:

Paraseste-l! Paraseste-l acum, pana nu o sa regreti!
De ce? Simplu!

Baietii sunt precum o ceasca mare cu cafea. Cand le este pofta, torn cate un pic si cate-un pic si cate-un pic pana ramane ibricul gol. Cand se intampla asta, fierb apa curata si o murdaresc din nou cu boabe de cafea pana da in foc.

Unii sunt galanti, politicosti, gentil-mani in adevaratul sens al cuvantului! Daca stii sa ii cauti, o sa aflii cum trebuie sa se poarte orice domn adevarat.

Baiatul de care-mi spui tu, insa este genul care vrea sa ''bifeze'' cat mai multe. (pentru mai multe detalii citeste raspuns meu de aici, e prea lung sa il postez inca o data http://www.tpu.ro/......e-ce-faci/ :D ). Cauta sa se dea bine pe langa tine, sa te faca sa-l iubesti si pe urma, cand iti castiga sinceritatea si virginitatea sa se dea mare fata de alti baieti ca este ''mascul adevarat''

Nu stiu ce sentimente ai pentru el. Iti recomand sa nu ii mai raspunzi la telefon si sa te porti ca si cand ai fi suparata - sa vezi cum reactioneaza. Fa testul asta 7 zile, apoi vezi care-i reactia lui cand vede ca te pierde. Daca e indiferent... e clar.

Daca, totusi, incepe sa-ti acorda mai multa atentie si te intreaba ce ar putea face sa te simti mai bine, are totusi cateva sentimente pentru tine (dar nu-i arata asta din prima zi!;) )

Multa sanatate si grija mare iti doresc!

| Maestra a răspuns:

Asa vrei sa ajungi si tu? http://www.tpu.ro/......era-frica/

Daca NU, ia masuri!

| grab a răspuns:

Ia-le pe rand:

Intai de toate afla exact motivul pentru care v-ati despartit atunci.

Apoi cand se mai da la tine, inainte sa ii permiti sa iti intre in spatiul intim gen mangaiat, sarutat pune-i conditia sa te lamureasca ce tot face el cu joaca asta de-a iubita si amanta.
Daca nu esti disperata dupa el nu vei suferi.
Spune-i ca atata timp cat tu esti a 5-a roata la caruta nu are ce cauta la tine, sa se duce la aia de care ii place cu adevarat.

| alecsno1 a răspuns:

S-a despartit de tine pentru ca nu"tea avut"sau nu iai cedat din punct de vedere sexual in fine ce trebuie tu sa faci e sa vb cu el ca sa te lamureasca ce si cum, vrea sa fie cu tine sau cu alta sau o alta idee ar fi in momentul cand iesiti pe afara si e si fata aia "prietena ta"sa te dai la el sa vezi ce reactie are el si prietena asta a ta a si prietenu asta al tau poate a zis asa pentru ca te place el si ar vrea sa fie el cu tine...o parere daca te ajuta e bine"un sfat incearca sa gasesti si tu pe cineva in care sa te aprecieze pentru cea ce esti tu ca persoana nu pentru felu cum aratiwinking

| Fatamuntilor a răspuns:

Sunteti prea mici pentru a fi prieteni.PROBABIL esti adolescenta si simti primii fiori ai dragostei, dar asta nu insemna ca trebuie sa te arunci in bratele primului venit. Daca tipul nu te place astae...baieti mai sunt.

Răspuns utilizator avertizat