| anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU! Am si eu o intrebare, ce leziuni pot aparea in urma violului normal si anal?

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

De obicei se vindeca, dar e bine sa mearga regulat la ginecolog pentru a intampina orice problema. e adevarat ca acum nu mai are ce sa faca la iml, dar ar fi bine sa mearga la psiholog. astfel de traume o pot urmari toata viata si ii pot strica orice relatie. imi pare rau de ea, orice ar fi. nimeni nu merita sa treaca prin asta! cei care fac asa ceva nu sunt barbati, sunt brute si merita tratate ca atare!

14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Leziuni psihice

evenso
| evenso a răspuns:

Sangerari, fisuri, rupturi, infectii.

| shadow72 a răspuns:

Vezi sa nu ia careva ip-ul te trezesti cu politia la usa

| CarinaVonPhetamine a răspuns:

Infectii.

| Azµre a răspuns:

Rupturi are muschiului vaginal, fisuri ale peretelui vaginal, ruptură de sfincter anal, fisuri le anusului, hemoroizi, incontinență și multe altele.

| Zenit313 a răspuns:

Incearca sa folosesti in loc de prezervativ, o camera de bicicleta! happy

| RetardedRacoons a răspuns:

Fisuri anale si vaginale, sa mearga la doctor pentru racoltarea probelor biologice si tratament, apoi la politie.

| Antonimu a răspuns (pentru RetardedRacoons):

Fapta s-a intamplat demult, ca sa se duca acum dupa atatia ani chiar nu o mai baga nimeni in seama. Deci asta ar fi intrebarea mea, dupa atata timp mai raman leziunile? sau se vindeca?

| RetardedRacoons a răspuns (pentru Antonimu):

Nu e niciunu din noi doctor, consecinte fireste ca pot exista dar pentru asta trebuie sa mearga la un consult.

| Oana92 a răspuns (pentru Antonimu):

De obicei se vindeca, dar e bine sa mearga regulat la ginecolog pentru a intampina orice problema. e adevarat ca acum nu mai are ce sa faca la iml, dar ar fi bine sa mearga la psiholog. astfel de traume o pot urmari toata viata si ii pot strica orice relatie. imi pare rau de ea, orice ar fi. nimeni nu merita sa treaca prin asta! cei care fac asa ceva nu sunt barbati, sunt brute si merita tratate ca atare!

Răspuns utilizator avertizat
| Auroree a răspuns:

Recoltari biologice, tratament, politie si neaparat pshiolog pentru ca este o situatie foarte delicata