| anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU! sad Deci ma simt foarte aiurea. Iubitul meu nu mi-a mai dat niciun semn de viata de o saptamana. Nu ne-am certat sau ceva de genul. El e plecat din tara cu parintii lui de cand am luat vacanta deci de sunat nu pot sa-l sun. Vorbim doar pe mess sau skype. Dar de o saptamana nu a mai intrat, decat pe 31, mi-a scris pe mess dar nu eram asa ca i-am rasp a doua zi. De atunci...nimic, e offline. Altcumva nu pot sa-l contactez. Imi e dor de el si as vrea sa pot vb cu el dar nu e! De cateva zile ma gandesc in continuu la el, oare ce o face? cu cine e? e bine? de ce nu a mai intrat? s-o gandii si el la mine? Offf...nu sunt ok, chiar nu stiu ce sa mai fac, macar sa nu mai stau cu gandul la el. Am incercat dar nu pot face nimic, gandul tot la el imi zboara sad Nu ma pot concentra la nimic! Aproape ca imi vine sa plang, daca nu o sa imi mai raspunda niciodata? Ce ma fac? crying Stiu ca poate nu e nu stiu ce problema dar pentru mine conteaza. Sunt mai sensibila si ma panichez din orice mic lucru, stiu, dar asa sunt eu! Chiar nu stiu cum sa imi treaca starea asta proasta crying va rog ajutati-ma! Cum sa nu ma mai gandesc atat la el? Credeti ca imi va raspunde? I s-o fi intamplat ceva? Ati trecut si voi prin asemenea situatii? Va rog raspunde-ti! FUNDA la cel mai bun si folositor raspuns! Multumesc! :*

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

El e bine, este ocupat si nu mai are inca timp si pentru tine. Daca va reveni curand in tara, atunci exista posibilitatea sa te contacteze. Aceasta posibilitate, dar numai pe cale virtuala, exista si atunci cand el se va simti singur si nu are ce face. Tu nu ai de ce sa fii panicata, iubeste-l in continuare pana cand vei intelege realitatea.

7 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

În primul rând calmezăte.
Posibil are treabă sau a găsit pe altcineva...

Oricum tu îl cunoștei și în realitate sau doar pe mess/skype?

| anonim_4396 explică (pentru OnuOnulică):

Da, normal, il cunosc si in realitate. P.S: am 14 ani, el are 17.

| Danysan a răspuns:

Se intampla sa apara ceva si cum e si fara e si logic sa nu poata sa vb cu tine cum ai vrea.O sa se Intoarca in caz ca nu suna si atunci poti sa vb cu el sa vezi care e problema.Dar eu spun ca te agiti tu asa aiurea. O sa te sune ai sa vezi.Pana la urma esti Iubita lui sinu vad de ce s-ar supara asa de usor fara nici un motiv anume. Calmeaza-te.

| PsychologistT a răspuns:

Fiind in vacanta, sigur viziteaza anumite locuri, nu are cum sa petreaca timpul pe net, doar de asta s-a dus acolo.
Si cu sunatul stiu ca nu e posibil, dar daca ti-a scris ceva pe mess e ok, nu are ce sa fie.
Probabil nu a mai avut ocazia sa se logheze ca sa vorbiti. Stii cum e cand esti cu parintii.
Si eu cand plec din tara, nu prea mai vorbesc cu nimeni, ca nu-mi arde de asta.

| MoxiMonny a răspuns:

Poate s-a intamplat ceva cu familia stai calma o sa dea un semn de viata.

| AndreeaAnisoara a răspuns:

Mie una nu mi s-a intamplat asta, tot ca si iubitul meu a fost plecat asta vara in vacanta in alta tara dar totusi vorbeam zilnic pe fb si nu stiu ce as face daca mi s-ar intampla mie, probabil i-as lasa mesaj pe mess( ca pe asta ai zis ca vorbeati) si l-as intreba ce face, daca e bine, si sa-ti dea un semn pentru ca esti ingrijorata; daca ar intrat l-ar vedea si poate din bun simt ti-ar raspunde. Pff si de o saptamana e mult, eu ma supar pe iubitul meu daca nu imi da un semn intr-o zi da`pai o saptamana.

| Katyussha a răspuns:

Calmeaza-te.Sunt doar 3 zile. Poate nu mai are net/wireless, o sa te contacteze el linisteste-te doar nu ar avea nici un motiv sa se desparta sau sa iti dea " the cold treatment".